Україна Православна

 

Двадцять п’ятого лютого свято на честь Іверської ікони Божої Матері. Скільки разів на рік вшановують цей святий образ? Чому його ще називають «Вратарницею»? У столичній церкві на честь Іверської ікони Богородиці наша знімальна група дізнавалася про історію образу, а також про життя самого храму.

12-ть святих, про яких ідеться в наступній розповіді, жили в одинадцятому столітті у Візантії. В історію Церкви вони ввійшли як преподобні Печерські. Творіння їхніх рук – величний Успенський собор Києво-Печерської Лаври. Вшановують будівничих 27-го лютого.

Нещодавно Православна Церква вшановувала новомучеників і сповідників, тих, хто постраждав за віру Христову в першій половині 20-го століття. Серед них – священномученик Антоній (Панкеєв). Значна частина життя святого була пов’язана з Одесою. Детальніше – дивіться в сюжеті.

Сотрудникам телеканала «Глас», чтобы пойти в храм, не надо выходить на улицу. Достаточно оставить кабинет и сделать несколько шагов по коридору. Название храма неслучайно – оно в честь архангела Гавриила. Это намек на то, что телеканал «Глас» тоже несет благую весть всем своим зрителям.

Сторінки