Україна Православна

 

Колись у Києві була Троїцька площа. На ній розташовувалися Троїцький народний дім (нинішній Театр оперети) та Троїцькі лазні. Таку назву всі ці об’єкти отримали завдяки місцевому Троїцькому храму.

Цей музичний інструмент використовують на кораблі або поромі, під час боксерського поєдинку, у сільському господарстві, на рибалці, у школі. Та найчастіше його можна почути в храмі. Йдеться про дзвони.

Минулої неділі (в першу неділю після П’ятидесятниці) Православна Церква вшановувала пам’ять Усіх святих – і канонізованих, і тих, імена яких нам невідомі. Своє престольне свято цього дня відзначила столична парафія, що розташована на території Лісового кладовища. У храмі побувала наша знімальна група. Яким був цей день для парафіян і гостей – дивіться в сюжеті.

Дивіться чим жили єпархії Української Православної Церкви на цьому тижні.

У цій країні є всі види ландшафтів – гори й ліси, річки й озера, тепле море й бурхливі водоспади. Але мова не про Грецію. Триста років на чолі країни стояли єпископи, але це не Ватикан. Втім, достатньо загадок. Мова – про Чорногорію. Днями цю країну відвідали паломники з України. Разом з ними мандрував і наш колега.

Літнє оздоровлення дітей набирає обертів. Багато хто з батьків дбає, щоб чада за час канікул відпочили не тільки фізично, а й збагатилися духовно. Саме для них - церковні дитячі табори. Один із таких розпочався днями в Мукачеві на Закарпатті.

Зараз до вашої уваги огляд подій у єпархіях Української Православної Церкви.

Відсвяткувавши Трійцю минулого тижня, цієї неділі ми вітаємо один одного з днем небесного покровителя. Тому що ця седмиця присвячена пам’яті Всіх Святих. Серед них є й загальновідомі, а є й такі, яких знають лише на місці їхнього земного подвигу.

У восьму неділю після Воскресіння Христового ми відзначаємо свято Святої Трійці. Саме в цей день відбулося чудо зішестя Святого Духа на апостолів. Про цю подію нам розповідає апостол Лука у своїй книзі Діяння.

15-го червня в Київській духовній академії і семінарії відбувся черговий випуск. Дипломи випускникам Духовних шкіл вручили після завершення святкової Божественної літургії в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Сторінки