Територія добра. Акція "Різдво для малозабезпечених"

 

Самотність і злидні ... Горше всього вони відчуваються у великі свята, коли всі на час занурюються в радісну атмосферу. Але - хіба не соромно віддатися веселощам, коли поруч є люди, доля яких - холод і порожнеча. І чи не тому здавна повелося залишати за святковим різдвяним столом порожнє місце для подорожнього або безпритульного? Обігріти його і хоча б на час розділити з ним тепло свого вогнища - і є справжнє діло милосердя, давня традиція різдвяної благодійності. А ще - наділити бідного символічною стравою - різдвяною кутею.

Торік більше двох з половиною тисяч незаможних киян відчули смак свята завдяки фонду «Соціальне партнерство». У його безкоштовної їдальні приготували кутю та святкові пироги, і створили особливу піднесену атмосферу Різдва:

Олена Поліщук, президент БФ «Соціальне партнерство»: «Прийшли наші пенсіонери - ви знаєте, було дуже боляче дивитися як вони плакали, коли вони почули класичну музику, яка грала в нашому залі - я запросила з консерваторії віолончелістку і скрипальку. І дівчатка грали дуже красиву класичну музику, коли вони грали, сльози у них були на очах. Вони просто не очікували цього свята. На кожному столі стояла ялинка. Весь зал був оформлений привітаннями, скрізь були плакати з поздоровленнями. З Різдвом. Було яскраво, тепло, світло».

Ми приїхали в фонд в буденний день, і спробували на кілька годин зануритися в життя його співробітників і відвідувачів. Це - приміщення безкоштовної їдальні фонду. На ганку вже збираються пенсіонери - їх годують в перший візит, а слідом за ними підуть бездомні, і трохи пізніше - діти. У малюків - своя барвиста кімната для обідів. У величезних каструлях апетитно парує борщ - в цей день, як, втім, і в кожен інший, в їдальні нагодують близько шестисот чоловік. Для багатьох з них порція гарячої ситної їжі виявиться єдиною можливістю повноцінно поїсти. Ще близько півтора тисяч чоловік чекають своєї черги біля машин патруля центру. Так буде і сьогодні, і завтра, і в різдвяні дні. Благодійність - не святковий акція, а - щоденна діяльність фонду.

Олена Поліщук, президент БФ «Соціальне партнерство»: «Три маршруту - кожен день, незалежно від погоди і свята наші бригади виїжджають і годують у певному місці, в певний час цих людей, які їх очікують. Тому цього року ми будемо годувати Микулинецький обідом і на точках СОЦІАЛЬНОГО патруля. У когось це буде сніданок, у когось обід, бо з 8 ранку до 8 вечора ці машини по всьому місту».

У центр все частіше звертаються і вимушені переселенці з півдня і сходу країни. Більшість цих людей не хочуть зізнаватися у своєму тяжкому становищі, але за оцінками співробітників центру - приблизно один з шести їхніх відвідувачів - переселенець. Саме ці люди частіше за інших приходять з дітьми. Вони потребують найнеобхідніших речах, а також консультацію з соціальних питань. Всі засоби та послуги, що надає «Соціальне партнерство» - абсолютно безкоштовні, вони здійснюються за рахунок коштів фонду, зібраних благодійниками:

Олена Поліщук, президент БФ «Соціальне партнерство»: «Допомогти може кожна людина - це дуже просто. Потрібно зайти до нас на сайт - партнерство точка орг і вибрати проект, котрий вас влаштовує: або це діти, переселенці, бездомні. Людина може вибрати будь-який проект і пожертвувати гроші. Сьогодні ми можемо відмовитися від чашки кави, яка сьогодні коштує майже тридцять гривень і нагодувати трьох бездомних або трьох пенсонеров, які не можуть собі дозволити нормально повноцінно поїсти. Собівартість нашого обіду по продуктах коштує 10 гривень. Повноцінний обід - борщ, каша з котлетою. Чай. Хліб булочка - це повноцінний нормальний обід. Тому якби кожна людина перерахував нам на сайт 10 гривень, ми змогли б нагодувати всіх нужденних».

На сайті «Соціального партнерства» розміщена інформація і про різдвяну акцію фонду. Кожен, хто бере участь в ній, може допомогти нагодувати незаможних і бездомних в Святий вечір. Будьмо милосердними до людей, які залишилися без турботи ближніх і зробимо все, щоб і в будній день, і особливо - в Різдво - ніхто не відчув себе забутим.

https://socpartnerstvo.org/ru/

Автор: Петухова О.

Оператор: Грязнов Ю.

Поделиться: