Патріарше служіння у Калінінграді. Подробиці візиту

 

15-го листопада Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил очолив Божественну літургію в кафедральному соборі Христа Спасителя у Калінінграді.

За Літургією було звершено хіротонію архімандрита Матфея Андрєєва на єпископа Скопинського і Шацького.Після сугубої єктеніЇ Предстоятель Руської Православної Церкви підніс молитву про мир в Україні.Також Святіший Патріарх Кирил звершив молитву «про упокій душ спочилих рабів Божих –  всіх, хто на дорогах від транспортних пригод загинули і від рук терористів були вбиті».Молитовне поминання загиблих в автомобільних аваріях щорічно відбувається у третю неділю листопада - Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод. Святіший Владика помолився також за упокій невинно убитих під час недавніх терористичних атак, зокрема, у столицях Лівану і Франції - Бейруті і Парижі.Після Літургії Святіший Патріарх Кирил сказав напутнє слово ново-висвяченому єпископу Скопинському і Шацькому Матвію:Кирил, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі: «Тебе предстоит совершать епископские труды в Скопинской епархии, входящей в состав Рязанской митрополии, на земле, прославленной подвигами святителя Феофана Затворника. Созидая храмы, открывая новые приходы, помни, что самое главное — не красивые цифры в отчетах и не количество зданий, а создание реальных, живущих полнокровной литургической жизнью общин, в которых люди осознают себя членами единого Тела Христова. Особенно заботься о молодом поколении. Правильно организованная работа с молодежью — это залог устойчивого и благополучного развития церковной жизни, особенно в наше время».

За традицією, після напутнього слова, ново-висвячений ієрарх дав віруючим перше архіпастирське благословення.На завершення богослужіння Святіший Патріарх Кирил звернувся до віруючих із Первосвятительським словом. Його Святішество прокоментував євангельський уривок про гадаринського біснуватого, пов’язавши його зміст з духовними недугами сучасного світу.Кирил, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі: «Сегодня мир сталкивается и с другой одержимостью, с другим беснованием, которое мы называем терроризмом. Неизвестно, отчего упал наш самолет над Синаем. Будут разбираться и, наверное, когда-то нам скажут окончательное суждение. То, что на днях произошло в Париже, должно со всей очевидностью вразумить наш не слишком религиозный мир и убедить в том, что источником безумной одержимости людей, готовых на любое преступление ради достижения своих политических целей, является та самая сила, которая закабалила гадаринского бесноватого.

И потому борьбу с терроризмом должны вести не только военные или спецслужбы, но и простые люди, которые через образование, культуру и, самое главное, через молитву, через повышение уровня своей религиозности могут преодолеть эту страшную напасть нынешнего века. Ведь и обезбоживание нашего мира, и разрушение святынь и идеалов, и одержимость темными духами — всё это части одной страшной цепи».

На завершення урочистостей, до майбутніх різдвяних свят у дар кафедральному собору міста Калінінграда, Святіший Владика передав різдвяний вертеп, вирізаний з цінних порід дерева.

Окрім офіційних богослужінь, минулого тижня Предстоятель Руської Православної Церкви відзначив ще й особисте свято. 20-го листопада Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил святкував свій день народження. Ваше Святішество, прийміть щирі вітання від усього творчого колективу телеканалу «Глас». Бажаємо Вам Божої допомоги у несінні первосвятительських трудів. Хай Господь укріплює Вас і надає сил у Вашому непростому служінні. Многая літа, Святіший Владико!

Поделиться: