Територія добра. Життя Макара Мельника у небезпеці

 

Четвертий поверх перинатального центру, особливе відділення – інтенсивної терапії для недоношених дітей. Навіть мамам немовлят тут дозволяють перебувати всього декілька годин. Та якби лікарі погодились – Тетяна Мельник не відходила б від кувеза ні на крок – дивилася б, як дихає її дитя, як б'ється його серце. Мама пригадує, як ще зовсім недавно відчувала його рухи в собі. Тоді, здавалося, ніщо не віщувало лиха.

Тетяна Мельник, мама Макара: «У нас є старший синок - йому п'ять років. Потім розв'язали ще разочок піти в пологовий будинок - дуже хотілося мати більшу родину. Про те, що я чекаю двійню, ми довідалися на п'ятому тижню. Ми були здивовані, шоковані, не знали, що в нас у роді є такі випадки. Потім відразу зраділи - величезна родина - це ж чудово!»

І раптом, через п'ять місяців, виникли ускладнення. Лікарі запропонували оперувати негайно, але Тетяна хотіла зберегти вагітність якомога довше: ультразвукове обстеження показувало, що її малята надзвичайно крихітні – їхня маса ледь сягала шестисот грамів. Другого листопада стан жінки став критичним. Лікарі провели кесарів розтин – і на світ з'явилися Матвій і Макар.

Тетяна Мельник, мама Макара: «Макарушка спробував навіть закричати, запищати, скоріше. В 7 годин ранку наступного дня прийшли лікарі з реанімації, вони не змогли врятувати молодшого, Матвія. Крововилив у мозок. Були істерики й сльози… А Макарушка - він тримається, він сильний. Я вірю, я йому щораз це говорю. І він у животику був сильний - він стукався. Ми його охрестили на третій день, прямо в реанімації - і мені здається, усе буде добре. Я впевнена, що все буде добре».

Оксана Степанкова, лікар неонатолог: «Дитинча народилося в строк 27 тижнів з вагою 1 кг 80 гр. У важкому стані. Одержував інвазивну терапію. На сьогоднішній день є деяка позитивна динаміка. Ми вже не на інвазивній вентиляції й почате мінімальне трофічне харчування».

У відділенні виходили вже не одну сотню дітей. От і Макар після курсу інтенсивної терапії неодмінно наздожене своїх однолітків. Однак лікування — дороге, перебування дитини в лікарні коштує близько п’ятисот гривень на день. Потрібні ліки для стабілізації тиску, протимікробні препарати, харчування, шприци, катетери та багато іншого. 

Тетяна Мельник, мама Макара: «На жаль, дуже багато потрібно медикаментів. Вони дорогі. Чоловік він у мене трудяжка, він бігає від роботи до роботи, але цього недостатньо. Є й старший син. Батьків немає. Допомогти нікому. Тому дуже потрібна допомога й молитва».

Підтримки потребує мама ще однієї пацієнтки центру – Юлія Дементова. Її донечці Алісі уже півтора місяця. Дівчинка народилася з масою тіла всього 580 грамів, а тепер важить 800 грамів. Лікарі прогнозують, що мама з дівчинкою проведуть у відділенні ще місяць, і вартість лікування становитиме близько 15-ти тисяч гривень.

Для всіх тих, хто готовий відгукнутися на прохання про допомогу героїням нашого сюжету, повідомляємо їхні телефони:

Юля Дементова, мама Аліси  068-017-16-50

Тетяна Мельник, мама Макара: 066-445-73-01

Також інформацію про допомогу малятам з перинатального центру можна дізнатися на сайті:

http://www.detdom.info/

та http://vzaemodopomoga.com/

Поделиться: