Територія добра. Назарчик Кислий з уродженою глухотою потребує вашої допомоги

 

Посмішка раз по раз опромінює його обличчя, одразу видно – росте добродушний і оптимістичне хлопчик. Цікавість Назарчика невичерпна, і предметом досліджень стає усе яскраве або нове – від розвиваючих іграшок до об'єктива телевізійної камери. І лише малопомітний слуховий апарат за вушками свідчить про складну хворобу Назарчика – вроджену глухоту. Свої рік і три місяці життя маля провело в абсолютній тиші, він ніколи не чув звернених до нього лагідних слів, і також не може пролепетати довгоочікуваних перших слів: «мама» і «тато». Відтоді, як родина виявила своє лихо, минуло ось уже п'ять місяців.

Сім’я негайно звернулася в інститут слуху імені Коломийченка. Там дитині провели аудіограму і поставили діагноз, який, на жаль, підтвердив найгірші очікування батьків: двобічна сенсоневральна глухота четвертого ступеня, тобто практично абсолютна глухота. Не допомогли й дорогі слухові апарати, мало поки надії й на розвиваючі заняття в спеціалізованому центрі для слабочуючих дітей «Відчуй».

Богдан Кислий, батько: «Їздимо ми, займаємось протягом двох місяців, але результатів ніяких немає - щоб він слова вимовляв, або склади, щоб реагував на твій голос, чи на інші звуки - такого немає. Треба збирати гроші на кохлеарну імплантацію, тоді, лікарі кажуть, - буде стопроцентний слух».

Колись в Україні існувала програма безкоштовної установки кохлеарних імплантів глухим дітям. Але вже торік держава не змогла виділити грошей на ці потреби, і черга на лікування стрімко зросла. Чекаючи свого шансу на безкоштовний імплант, дитина втрачає роки – а отже, і можливість наздогнати в розвитку своїх однолітків.

Богдан Кислий, батько: «Як показує світова практика: якщо ми поставимо у два роки імплант, нам буде потрібно два роки на реабілітацію, якщо в три роки - значити три. Хочеться. Щоб він у шість років пішов у звичайний клас, а не був у школі глухонімих діток, тож до трьох років бажано зробити цю операцію».

Придбати імплант можна й самотужки, ось тільки сума на його покупку становить близько тридцяти тисяч євро. Богдан заходився активно шукати якісний, але не такий дорогий імплант, і знайшов варіант за 12 тисяч євро.

Богдан Кислий, батько: «Так як у нас така ситуація, довелося дружині покинути свою декретну відпустку й частину свого часу уділяти для роботи, щоб назбирати якомога скоріше ті кошти, що нам потрібні для лікування нашого сина».

Гроші збирають, що називається, усім миром: рідні, друзі, колеги. Частина коштів уже зібрана, не вистачає 130 тисяч гривень – але й ця сума для родини, у якій ростуть двоє дітей, воістину величезна. Наразі  у батьків Назара лише одна надія – на безкорисливу допомогу незнайомих людей. Якщо у вас є можливість перерахувати хоча б скромну суму для лікування Назарчика – телефонуйте його татові, Богдану Кислію.

Телефон Богдана: 096-934-44-07. Родина буде щиро вдячна за будь-яку допомогу.

Поделиться: