Допоможіть дитині почути світ! Рубрика «Територія добра»

 

На вас чекає черговий випуск програми «Територія добра». За кожним сюжетом цього проекту – надія на допомогу тим, хто її потребує. Дивіться історію Арини Караванової – їй допомога потрібна терміново.

Маленька Арина — дівчинка жвава та непосидюча.  Разом із братом вони щодня намагаються пізнавати світ, радіють сонцю та теплу. Та на жаль, особистий світ Арини досить обмежений.

Юлія Караванова, мама Арини: «Совсем недавно мы заметили, что Арина плохо слышит. Она не отзывается на имя. Не реагирует на музыкальные игрушки.  Она никак не реагирует на шум. Поэтому мы стали обследовать девочку и выяснилось, что у нас диагноз, который звучит как двусторонняя сенсоневральная глухота 4-й степени. Этот диагноз как мне сказали врачи скорее всего врожденный».

У пологовому будинку лікарі не помітили цю ваду.  Арина росла, розвивалася і лише через рік мама виявила її недугу.  За словами Юлії,  ця хвороба не лікується медикаментозно.  Одужати дівчинка  може лише завдяки спеціальним реабілітаційним заходам.  

Юлия Караванова, мама Арини: «Реабилитация заключается в том, чтобы с такого возраста необходимо на ушки одевать слуховые аппараты. Но в слуховых аппаратах будет недостаточно звука, чтобы ребенок воспринимал окружающий мир в полной мере. Для того чтобы девочка росла, развивалась точно также как братик. Необходимо поставить кохлеарный имплант».

До минулого року такі імпланти ставили безкоштовно. Але у зв’язку зі складною економічною ситуацією  програму було заморожено.  Наразі в інституті ото-ларингології — величезна черга, тому шансів на швидке розв’язання проблеми немає.  Тим часом Арина росте, розвивається, щодня тішачи маму.

Юлія Караванова, мама Арини: «Она удивляет нас каждый день. Каждый день что нибудь происходит новое. Удивительное для нас. Буквально на днях она стала ходить самостоятельно. Ну скажем неделю назад. Встала и потихочнечку, потихонечку пошла. Совершенно неожиданно для нас было то, что она ползала, прыгала. Любыми способами. Кирюша у нас так ползать не мог. Арина и жабкой прыгала и на коленках и по всякому. То есть вот в этом плане она очень активная. Старается, пытается, не лениться. Включает выключает свет. Это у нас любимое занятие. Все ей интересно. Интересен этот мир. Все хочется потрогать, все хочется попробовать. Любит корчить рожицы показывая на себя в зеркало, тычет пальчиком, показывает язык. Как обычный здоровый ребенок».

Юля вірить, що хвороба її дитини не назавжди і Ариночка незабаром почує цей світ у всій повноті та різнобарв’ї звуків.

Для цього Арині потрібно вживити імплант. Він коштує 30 тисяч євро. Такої суми родина Арини не має. А встановити імплант потрібно якомога раніше, оскільки слухомовленнєвий розвиток дитини формується до двох років, до того ж адаптація після операції становить близько року. Тому всі сподівання родини на доброту небайдужих людей. Допоможіть Арині дізнатися, який цей світ чарівний, коли ти його не тільки бачиш, але й чуєш.

Телефон мами Юлії Караванової - 050 330 73 92

Журналіст: Левченко Є.

Оператор: Грязнов Ю.

Поделиться: