Сходження Благодатного вогню в Храмі Воскресіння Господнього

 

Кожного року, напередодні свята Пасхи, у храмі Воскресіння Христового, що в Єрусалимі, відбувається очевидне диво – сходження Благодатного вогню. Свідками цієї події стають тисячі православних християн, які у той час стоять у храмі.

Найперші згадки про сходження Благодатного вогню у Велику суботу сягають уже перших віків християнства.

З року в рік Благодатний вогонь сходить напередодні Великодня за календарем саме Православної Церкви. У храмі Воскресіння, або як його ще називають у храмі Гробу Господнього, збираються православні християни з різних куточків планети.

У центрі храму стоїть кувуклія – невелика каплиця, у якій і міститься Гроб Господній.

Церковний чин отримання Благодатного вогню такий. У храмі гасять усі свічки, лампади і панікадила. На плиту Гробу Господнього ставлять лампаду, наповнену олією, але без вогню. Після чого каплицю зачиняють і запечатують.

О пів на другу в храм входять священнослужителі на чолі з Єрусалимським Патріархом і йдуть у вівтар. У кувуклію заходить лише один патріарх. Перед тим він знімає з себе все облачення, і залишається в підряснику. Після того, як Предстоятель зайшов у каплицю, її двері запечатують воском. У цілковитій тиші Патріарх молиться у кувуклії, а всі присутні за її стінами доти, поки не зійде Благодатний вогонь.

Постійні учасники пасхальних урочистостей – арабська молодь. Юнаки і дівчата у досить незвичний для європейських християн формі прославляють Господа і Матір Божу, прохаючи у них вогню. Разом вони скандують арабською: «немає віри, крім віри православної, Христос – істинний Бог».

Іноді чекати доводиться по кілька годин. І кожного року у Велику Суботу від Гробу Господнього в руки православного патріарха просто з повітря сходить незвичний вогонь.

Через певний час після сходження вогню патріарх виходить із запаленими свічками, від яких люди засвічують свої свічки. За кілька секунд благодатним сяйвом охоплюється весь храм. У перші хвилини вогонь не обпікає, навіть тканину і волосся. Ці дивовижні властивості зберігаються лише кілька хвилин, після чого полум’я набуває властивостей звичайного вогню.

Особливе значення Благодатного вогню у тому, що воно наочно підтверджує Біблію. Зісланий  вогонь вказує місце поховання і воскресіння Христа, згідно з Євангелієм. 

Уже більше десяти років у Велику Суботу вогонь привозять у Київ. Запалити свою свічку від Благодатного вогню може кожен. У Києво-Печерській Лаврі, перед початком пасхального богослужіння.

Поделиться: