Небесний покровитель міста. День пам'яті святого Іллі Макіївського

 

Вже рік як місто Макіївка має свого небесного покровителя – святого Іллю Макіївського. Віряни молилися Господу і преподобному Іллі, вклонялися його мощам та всім серцем дякували святому за небесне заступництво.

День пам'яті святого Іллі Макіївського більшість православних макіївчан розпочали зі святкового богослужіння у Георгіївському соборі міста. Урочисту літургію очолив єпископ Макіївський Варнава, вікарій Донецької єпархії.  Сотні вірян цього дня направили молитви до  свого небесного заступника. Собор був наповнений і дорослими, і дітьми…

Своїми добрими справами, особливою прозорливістю та великою любов`ю до Бога він  прославився серед людей ще за часи свого життя. А воно було й справді дивовижним. Проживши більше 100 років, старець ще в часи Великої Вітчизняної війни пророкував майбутній розквіт і велич цього краю. А останні 19 років свого життя – які провів тут, у Макіївці, був духовним наставником багатьох людей. Про всі подвиги святого та про дивовижні випадки з його життя нагадав прихожанам у своїй проповіді Владика Варнава.

 

Поделиться: