Благословення Святої Гори Афон. Чудотворна Ікона «Троєручиця» в Києві

 

У Знаменському храмі, що у парку «Нивки», гостює точна копія ікони Богородиці «Троєручиця». Спеціально для Свято-Троїцького Іонинського монастиря її виготовили афонські іконописці. Робота тривала близько шести місяців. Ті, хто вже вклонився святині, називають образ вражаючим. Втім, далеко не всі знають — чому Богородиця зображена з трьома руками. 

Чудотворна ікона «Троєручиця» родом з восьмого століття. Оригінал нині зберігається у Хілендарському монастирі на Афоні. Історія ікони пов’язана зі святим Іоанном Дамаскіним — відомим захисником православ’я. Візантійський імператор Лев третій, за часів правління якого іконоборчі гоніння набули особливого розмаху, оббрехав Іоанна. Як наслідок святому відрубали руку. Іоанн Дамаскін випросив відрубану кінцівку. І приклавши її до суглобу всю ніч молився перед домашньою іконою Божої Матері.

Двері Знаменського храму відкриті з дванадцятої до двадцятої — щоб всі віруючі змогли вклонитись чудотворному образу. Акафіст Пресвятій Богородиці тут читають щодень, втім люди забігають до храму і поміж богослужіннями. Щоб залишитися сам на сам з православним дивом.

Олена Василівна,  парафіянка: «Батюшка Николай с батюшкой Александром несли эту икону. Она ж огромная такая. Такое состояние и, по-моему, это у всех, не только у меня, как какое-то состояние как будто взлетишь сейчас. Легкость такая и вот все затрепетало».

Ця ікона явила світу чимало див. Вона рятувала хворих, допомагала нужденним, захищала вірних вірі.

У Знаменській церкві образ гостюватиме до кінця зими. Згодом попрямує до жіночого монастиря, що у селі Велика Ольшанка на Київщині. Монастир стане постійною домівкою відомої святині.

Поделиться: