Перші мученики християнської доби. Пам’ять віфлеємських немовлят

 

Період святок дає привід не лише для радощів. Одинадцятого січня Церква згадує перших у світі мучеників за Христа – чотирнадцять тисяч віфлеємських немовлят, вбитих за наказом іудейського царя Ірода. Частина мощей одного з цих немовлят зберігається у Дальніх Печерах Києво-Печерської Лаври. У наш час безневинна жертва цих дітей для багатьох стає великою надією.

Віфлеєм часів Богонемовляти – невелике місто поруч із Єрусалимом. Саме воно стало свідком вселенської радості, а невдовзі – і місцем невимовного жаху. Цар Ірод, дізнавшись від волхвів про народження Месії, збожеволів від страху втратити трон та могутність. Мудрі волхви не повідомили Іроду, де саме шукати Ісуса. Відтак цар віддав наказ вбити усіх немовлят. 

Диякон Георгий Скуратовський, екскурсовод Києво-Печерської лаври: «Когда Иод узнал, что волхвы его обманули и к нему не вернулись. А прошло уже время. Это было не сразу в год Рождества, а на следующий год. Поэтому и убивались дети до 2 лет. И «глас в Раме слышен, плачь и рыдание, Рахиль плачет о детях своих ибо их нет».

Відтоді у Церкві не згасає біль за мучеників та пам'ять про їхні страждання. Святі мощі немовлят і сьогодні зберігаються у склепі поруч із Храмом Різдва Христового. І так само у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври поруч із церквою Різдва Христового – частина мощей одного з немовлят. 

Диякон Георгий Скуратовський, екскурсовод Києво-Печерської лаври: «Мощи их сохраняются в Вифлееме. Та есть храм Рождества Христова и там рядом есть склеп, где сохраняются мощи. А сюда привез их в подарок патриарх иерусалимский в 1620 году. Посетил Киев, и Божьим промыслом привез в подарок часть мощей первого мученика за Христа на земле».

Молитвами цих немовлят, допомогу люди відчувають і сьогодні. Ці безневинні мученики чують усіх.

Диякон Георгий Скуратовський, екскурсовод Києво-Печерської лаври: «Ему молятся дети, молятся о детях, молятся за убиенных детей во чреве, либо которые родились недоношеными. Ирод однажды убил 14 тысяч, а сейчас ежедневно столько убивается».

Аборти дійсно вже стали щоденним побиттям немовлят наших днів. Втім інша не менша проблема – бездітні сім’ї. І саме від перших у світі мучеників такі подружжя дістають допомогу.

Георгий Скуратовський, екскурсовод Києво-Печерської лаври: «Бывает люди на экскурсиях бывают. Проходит время: год-два. Они приходят, рассказывают, что долгое время детей не было по 10-15 лет. Молились младенчику и через какое-то время родился ребенок. Бывает, приходят уже с детьми сюда. Видите, молились, а теперь у нас уже есть».

Вклонитися святому мученику до Києво-Печерської лаври нині приїздять вже й з інших країн. Віфлеємське немовля просять вимолити у Бога народження нового життя.

Поделиться: