Олександро-Невська Лавра. Останній рік перед ювілеєм

 

Наступного року Олександро-Невській Лаврі виповнюється 300 років. Передсвятковий відлік вже розпочатий. 6-го грудня ця обитель відзначила престольне свято – пам’ять благовірного князя Олександра Невського.

Пам’ять благовірного князя Олександра Невського Православна Церква вшановує кілька разів на рік. 12-го вересня згадується перенесення його мощей з Володимира до Санкт-Петербурга, ще він шанується в соборі Ростовських і Володимирських святих, але саме 6-е грудня – день, коли згадується його преставлення. В цей день урочисті богослужіння в Свято-Троїцькому соборі Олександро-Невської обителі Санкт-Петербурга очолив Намісник Лаври, єпископ Назарій. Його Преосвященству співслужили єпископ Каменський і Алапаєвський Сергій, духовенство та братія монастиря.

Наступного 2013 року Олександро-Невська Лавра відзначатиме 300-річчя свого заснування. На офіційному сайті монастиря йде постійний відлік до ювілейної дати. Сьогодні до неї залишилося 120 днів. Цієї пори варто згадати, ким був благовірний князь для Руської Православної Церкви і для Вітчизни.

Після урочистої Божественної літургії з нагоди дня преставлення святого благовірного князя Олександра Невського, на головну дзвіницю Свято-Троїцького собору були підняті десять нових дзвонів, відлитих на пожертвування братії та прихожан обителі. В даний момент іде збір коштів на створення п'яти великих дзвонів і курантів. Роботи по відтворенню дзвонів та баштових годинників планується закінчити до святкування 300-річчя Свято-Троїцької Олександро-Невської Лаври.

Поделиться: