Соціальне служіння Церкви

 

День, який символізує зустріч людини з Богом, також є Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Йдеться насамперед про ветеранів бойових дій в Афганістані. Наша знімальна група побувала на жалобних заходах у Києві на Печерську.

Щороку 15-го лютого у світі відзначають Міжнародний день онкохворої дитини. Цього дня за допомогою різних акцій і заходів, небайдужі люди намагаються привернути увагу до проблем дитячої онкології. Не стоїть осторонь і Українська Православна Церква. З благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Сильвестра студенти Київських духовних шкіл здали кров для важкохворих пацієнтів столичної лікарні «Охматдит» і Національного Інституту раку.

Цієї неділі, 20-го лютого, у Києві, у приміщенні театру «Срібний острів», що на вулиці Майбороди на Лук’янівці, відбудеться благодійний концерт під назвою «Стрітенська свічка». Мета заходу – зібрати кошти на лікування пацієнтів дитячого онкогематологічного відділення Київської обласної клінічної лікарні. Організатором заходу є парафія на честь преподобного Феодора Освяченного. Детальніше про акцію – на сайті парафії та за вказаним номером телефону.

Четверте лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. У Києві діє одна з найбільших профільних лікарень України – Національний інститут раку. А поряд із лікарнею розташувався православний храм. Про громаду, яка вже 30 років несе служіння милосердя до онкохворих людей, розповідають наші журналісти.

Цього тижня Синодальний відділ Української Православної Церкви із соціально-гуманітарних питань провів чергову благодійну акцію у «Джерелах» – громадській організації, яка опікується людьми з інтелектуальною недостатністю. Цей підрозділ «Джерел» знаходиться у Києві на Троєщині, у приміщенні однієї з дитячих поліклінік.

Сьогодні в Україні, на жаль, у людей з інвалідністю можливостей реалізувати своє право на працю не так багато. У нас не передбачено спеціальних майстерень, у яких люди з розумовою відсталістю могли б виконувати просту, але для когось корисну роботу. Тим більш цінним є досвід однієї столичної пекарні, де всі працівники – люди з ментальною інвалідністю. Подивитися на процес приготування й покуштувати пирогів щойно з печі їздили наші журналісти.

У Деснянському районі Києва незабаром відкриється найбільший в Україні Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді із функціональними обмеженнями. Заклад зможе прийняти одночасно понад 200 осіб. Та поки центр орендує приміщення в одному з дитячих садочків Лісового масиву столиці. Як його мешканці зустріли зимові свята – далі.

Проходять роки, минають століття і форми християнської проповіді теж змінюються. Нині все більше священників активно ведуть свої соціальні сторінки та доносять Євангельську вість через інтернет. З одним із них, що мешкає в місті Кропивницькому, ми зараз і познайомимося.

Букринський плацдарм – трагічна сторінка нашої вітчизняної історії. Десятки тисяч солдатів – переважно юнаків – загинули у водах Дніпра біля села Ходорів на Київщині, перепливаючи на плотах холодну річку назустріч озброєному до зубів ворогу. І донині пошукові загони періодично знаходять у цих місцях тіла наших загиблих співвітчизників. Минулого тижня в селі Ходорів відбулося перепоховання останків 36 щойно віднайдених бійців.

Сторінки