Соціальне служіння Церкви

 

У Деснянському районі Києва незабаром відкриється найбільший в Україні Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді із функціональними обмеженнями. Заклад зможе прийняти одночасно понад 200 осіб. Та поки центр орендує приміщення в одному з дитячих садочків Лісового масиву столиці. Як його мешканці зустріли зимові свята – далі.

Проходять роки, минають століття і форми християнської проповіді теж змінюються. Нині все більше священників активно ведуть свої соціальні сторінки та доносять Євангельську вість через інтернет. З одним із них, що мешкає в місті Кропивницькому, ми зараз і познайомимося.

Букринський плацдарм – трагічна сторінка нашої вітчизняної історії. Десятки тисяч солдатів – переважно юнаків – загинули у водах Дніпра біля села Ходорів на Київщині, перепливаючи на плотах холодну річку назустріч озброєному до зубів ворогу. І донині пошукові загони періодично знаходять у цих місцях тіла наших загиблих співвітчизників. Минулого тижня в селі Ходорів відбулося перепоховання останків 36 щойно віднайдених бійців.

Щороку перед початком Різдвяного посту ми чуємо євангельську притчу про доброго самарЯнина. Наприкінці якої Господь наставляє нас бути ближніми для тих, хто потребує допомоги. 3-го грудня у світі відзначають день людей з інвалідністю. Це заклик для нас стати євангельськими ближніми для нужденних. Про те, як на цей заклик відповідає громада столичного Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря дивімося в сюжеті.

Діти – надія кожної родини та нації. Як добре, коли вони здорові. Та, на жаль, це не завжди так. Є малюки, які з дитинства, або навіть з народження, мають інвалідність. Проте вони так само, як і їхні однолітки, активні та життєрадісні, мають багато мрій і безліч талантів. Інклюзивна освіта в Україні робить поки що лише перші кроки. Але є центри, які вже зараз працюють із такими малюками. Наш наступний сюжет розкаже про спільну участь дітей, не залежно від діагнозів, у конкурсі малюнку «Золоті ворота».

Діти – надія кожної родини та нації. Як добре, коли вони здорові. Та, на жаль, це не завжди так. Є малюки, які з дитинства, або навіть з народження, мають інвалідність. Проте вони так само, як і їхні однолітки, активні та життєрадісні, мають багато мрій і безліч талантів. Інклюзивна освіта в Україні робить поки що лише перші кроки. Але є центри, які вже зараз працюють з такими малюками. Наш наступний сюжет розкаже про спільну участь дітей, не залежно від діагнозів, у конкурсі малюнку «Золоті ворота».

У дні посту ми повинні звертати увагу не тільки на обмеження та стриманість. Ще треба робити більше добрих справ. Проте, як виявляється, цьому іноді потрібно навчитися. Як бути волонтером правильно, не нашкодивши собі та ближнім, розповідають на спеціальних курсах. Ми завітали на одне з занять і поспілкувалися з учасниками.

На Київщині освячено новий Дім Божий. Храм на честь ікони Богородиці “Життєдайне джерело” постав на “Території тверезості” – реабілітаційного центру для нарко- та алкозалежних, що в селі Рихті Вишгородського району. Більше про подію - далі.

Вибрати на базарі продукти, відімкнути ключами двері, перейти на зелене світло – такі прості та звичні справи. Але для людей незрячих або зі серйозним порушенням зору це справжній виклик. 13 листопада у світі відзначають День сліпих. Про те, як живуть люди з вадами зору, та про незвичайне місце, де вони можуть працювати, наш наступний сюжет.

Сторінки