Соціальне служіння Церкви

 

Соціальне служіння є невід’ємною частиною життя християнина. Цьому навчав і сам Христос, зокрема, через притчу про милосердного самарянина. Нині в Україні доволі стрімко розвиваються сетринства милосердя. Вони об’єднують активних вірян, які прагнуть на ділі – через допомогу нужденним – проявляти свою любов і до Бога, і до ближнього. Минулого тижня своє семиріччя відзначила одна з найпотужніших в Україні православних волонтерських організацій – Одеське Марфо-Маріїнське сетринство милосердя.

Проект Одеської єпархії, що має назву «Добро об'єднує», продовжує свою нелегку й одночасно богоугодну місію. Цього разу організатори проекту зустрічали двадцять п'ять дітей з Житомирської міської дитячої громадської організації «Усе робимо самі». Подробиці – від наших одеських колег.

У наступному сюжеті ми розповімо про Благодійний центр імені святого праведного Іоанна, що діє в Дніпропетровській області. Тут засновники та співробітники не тільки допомагають хворим діткам, а й навчають, розважають, а головне, соціалізують їх. Що роблять для того, щоб діти та їхні батьки могли відчувати себе повноцінними членами суспільства, дивіться далі.

Свято Всіх святих – це також привід поділитися радістю з тими, кому її бракує від народження. На цьому тижні наша знімальна група розділила це свято з вихованцями Київського міського будинку дитини імені Городецького.

Десять тисяч упаковок антибіотиків для жителів прифронтової зони на Сході України було передано цього тижня від Синодального соціального відділу Української Православної Церкви.

«Покровське поле» – так називався молодіжний сімейний фестиваль, який провели на Одещині. Цей захід відбувся вперше. Ініціатором та організатором його проведення виступила Одеська єпархія за підтримки благодійного фонду «Покров і милосердя». Більше про фестиваль – у матеріалі наших колег з Одеси.

Дивіться огляд подій у єпархіях Української Православної Церкви.

Програма «Ми разом – ніхто не самотній» стартувала восени 2018-го. Починалася вона, як спільна ініціатива Синодального відділу Української Православної Церкви з соціально-гуманітарних питань та Подільського територіального центру соціального обслуговування в місті Києві. Програма мала всі передумови для успішного впровадження на території України. Як вона розвинулася за кілька років свого існування – далі в сюжеті.

Завершилася Всеукраїнська благодійна акція «Стрітенська свічка», мета якої – допомога онкохворим дітям. У день свята Стрітення кожен охочий міг придбати освячену свічку, кошти за яку передадуть дітям, що потребують допомоги. У Харкові й Запоріжжі, в Одесі й на Полтавщині відбувалися благодійні заходи різного формату. Пройшли вони і в столиці. 21-го лютого київська парафія Феодора Освяченого спільно з театром "Срібний острів" провела благодійний концерт. Далі – подробиці акції.

Сторінки