Церква і культура

 

У Києві після реставрації відкрили церкву Спаса на Берестові, яка входить до архітектурного ансамблю Києво-Печерської лаври. Реставраційні роботи тривали два роки. І 28-го вересня пам’ятку відкрили для відвідувачів.

Києво-Печерська Лавра - одна з найбільших православних святинь України. Гостей обителі першою зустрічає Троїцька надбрамна церква. Над її екстер’єром свого часу працював художник-монументаліст Володимир Сонін. Він довгі роки залишався в тіні історії, зараз на території заповідника триває виставка його робіт. Познайомилися творчістю художника і наші журналісти.

Розпочався новий навчальний рік і школярі будуть з цікавістю читати твори Івана Нечуя-Левицького. Але мало хто пам’ятає, що три покоління його пращурів були священиками. На батьківщині письменника побували наші журналісти. Пропонуємо екскурс в історію його родини.

День знань у столиці ознаменувався відкриттям Міжпарафіяльного духовно-просвітницького центру «Апостоли», що розташувався на території новозбудованого ставропігійного храму на честь святих славних та всехвальних 12-ти Апостолів. У чому його унікальність? Дізнаємося з сюжету. 

З приходом осені не лише діти розпочинають навчальний рік. Дорослі теж з охотою ідуть опановувати нові знання. Першого вересня Кліросна школа при Архангело-Михайлівському Звіринецькому монастирі відчинила свої двері для охочих співати у церкві. Цього дня побували там і наші журналісти. 

У наступному сюжеті ми згадаємо про пам’ятку 16-го століття, яка відома практично кожному українцю. На цій книзі за традицією складає присягу Президент України на вірність народові. Мова про Пересопницьке Євангеліє.  Роботу над ним розпочали 15-го серпня 1556 року, а за 5 років, 29-го серпня – закінчили. 

8-го липня, в день пам’яті святих Петра і Февронії, в Україні відзначають День сім’ї. Вона є чи не найціннішим скарбом для кожного з нас. Нещодавно наша знімальна група побувала в гостях у сім’ї священника, настоятеля одного з київських храмів. 

Хтось влітку відпочиває на природі, а для когось цей час – гарна нагода відвідати архітектурні пам’ятки чи музеї. Для поціновувачів іконопису буде цікаво побувати в Одеському художньому музеї, там саме оновили й сам іконний зал, і його експозицію.

В Одеській Єпархії відбувся один із найбільших за останні роки сімейних фестивалів «Покровське поле». Тисячі гостей, безліч розваг, нові знайомства та враження. Як проходив сімейний захід – дивіться в сюжеті.

«Від моря до небес» линула пісня на фестивалі в Одесі. Захід зібрав любителів духовної, класичної і народної музики. І їх цьогоріч було більше, ніж торік. Як проходив фестиваль, дивіться далі. 

Сторінки