Церква і культура

 

Український народ створив безліч колядок. Їх співає весь світ. А цьогорічного Різдва популярною стала нова колядка. Її вже виконали багато колективів у різних містах України та навіть у Європі. Її назва – «Різдвяна зірка». Наші глядачі вже чули цей твір, а сьогодні ми розповімо про його історію. 

Привітання в масках, колядування онлайн. В умовах пандемії святкування відбуваються хай і в меншій кількості, і в інших форматах, та попри все в нашому житті є місце для радості. І головне, ми продовжуємо допомагати, підтримувати ближніх, дарувати і подарунки, і свою творчість, і свою любов.

Цей навчальний заклад працює в Києві не перший рік, але його досі багато хто вважає дивним експериментом. Хлопці в погонах і панянки в сукнях з мереживними комірцями – це не статисти на знімальному майданчику. Такий вигляд має реальне життя сучасних кадетів. Далі – про ліцей-інтернат «Кадетський корпус» і про його директора – Наталію Михайлівну Головіхіну.

День святого Миколая, мабуть, найулюбленіше свято дітей. Вони з нетерпінням чекають його, цілий рік: намагаються бути чемними, пишуть листи Миколаю Чудотворцю, готують концертні виступи. Про свято, яке підготували вихованці недільної школи одного з храмів Києва, дивіться в наступному сюжеті.

Нині знанням іноземних мов нікого не здивуєш. Воно й зрозуміло. Без тієї ж англійської далеко не заїдеш як у прямому, так і в переносному смислі. Але часто-густо люди, які володіють мовами, не знають лексики, що пов’язана з моральністю, з духовністю. Ті, хто вирушає за кордон, практично не можуть знайти в «розмовниках» слова, які допомогли б розпитати місцевих жителів про їхнє духовне життя, або розповісти їм про своє.

Дистанційний проект для православних недільних шкіл і молодіжних організацій «Говоримо про православ’я англійською» покликаний заповнити цю нішу.

Перегородчаста емаль – вид мистецтва, який чи не найрідше зустрічається в нашому побуті, церковному зокрема. І пояснення цьому досить просте – доволі висока трудомісткість і технологічна складність. Щоб зробити одну маленьку іконку в цій техніці, майстер-ювелір – герой нашого наступного сюжету – може витратити кілька тижнів. А на виготовлення Образу середнього розміру пішло майже три роки. Чому ж так багато часу треба на ці емальовані ювелірні витвори? Дізнаваймося.

«Київська картинна галерея» в умовах карантину працює з обмеженнями. Розмір екскурсійної групи - мінімальний, але відвідувачі все ж є. Справа в тому, що на днях з фондів музею в виставкові зали перенесли унікальні християнські реліквії. Чим унікальна ця виставка ікон - дивіться в сюжеті.

«Нащадки переможців пам’ятають!» – під такою назвою в одному з київських ліцеїв відбулася церемонія вручення погонів. Про що клялися юні кадети – в матеріалі наших колег.

Сторінки