Церква і культура

 

3. У Національному університеті «Одеська юридична академія» звершили освячення храму на честь апостола євангеліста Іоанна Богослова. Урочистий чин очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Чи може віруюча православна людина професійно займатися будь-яким видом спорту? Чи все ж десь треба провести межу? А як можна поєднати, наприклад, заняття боксом і віру в Бога? Герой нашого наступного сюжету зумів це поєднати. Навіть більше – нині він навчає боксувати інших, розповідаючи їм при цьому і про Бога.

Церква та спорт – поняття, ніби несумісні. Великий спорт з його перемогами й медалями часто провокує в людині гординю. Втім, давно відомо, що важливіше за вчинок – лише його мотив. Далі – про людей, які за один тиждень подолали сотні кілометрів на велосипедах. І медалей вони не чекають, адже йдеться – про велопаломництво з Києва до Святогірської Лаври.

Віра, Надія, Любов та матір Їхня Софія. У кожному імені – християнська чеснота. Цих святих мучениць Церква вшановує 30-го вересня. Героїню нашого наступного сюжету назвали на честь святої мучениці Любові. Вона керує чоловічим хором у монастирі, пише богослужбову музику та впевнена, що її життям керує Любов Господня.

Усе, що стосується Церкви, має бути урочистим – з цим не посперечаєшся. Але за офіціозом протоколу губляться прості речі, які часто привертають людей. Наприклад, ви бачили колись батюшку, який грає у футбол? А наші журналісти бачили. Далі про те, які стереотипи можна ламати, а які – не варто.

3-го вересня вийшов у всеукраїнський прокат авторський документальний фільм: «Де ти, Адаме?» Ця стрічка – подорож всередину чернечого життя, всередину свого серця. Жодного моралізаторства, просто відверта бесіда про головні речі: життя, смерть, любов, покликання. І в кожного глядача виникають свої питання та свої відповіді. На прем’єрі стрічки була і наша знімальна група.

21-го серпня в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відкрилася виставка «Благодаті повна». До чого приурочена ця подія та яка її основна мета? Про це дізнавалася наша знімальна група, тож дивіться.

Звідки походить назва вулиці, на якій ви живете? Хто був засновником храму, що стоїть у вашому місті чи селі? Що за меморіальна дошка висить на сусідньому будинку? Днями ці запитання поставила собі група киян і спробувала на них відповісти разом з істориком Михайлом Кальницьким. З ними мандрували й наші журналісти.

8-го травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. І хоча під час карантину звичні екскурсії для відвідувачів недоступні, багато музеїв перевели їх у віртуальну площину. Долучилися до цього й Київські духовні школи.

Сторінки