Україна Православна

 

7-го січня у всіх православних храмах проходили урочИсті богослужіння. У Києво-Печерській Лаврі святкову божественну літургію очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Онуфрій.

8-го січня православні  відзначають Собор Пресвятої Богородиці. Цього дня з хвалебними та подячними піснеспівами Церква звертається до Божої Матері. А ще соборно вшановує святих, близьких до Діви Марії й Іісуса Христа. Зокрема, праведного Йосифа Обручника, день пам’яті якого припадає також на першу неділю після Різдва 8-го січня, на другий День Христового Різдва.  

Чим жили православні України.

Про значимі події в житті Церкви та її вірян, про справи милосердя – дивіться в огляді подій.

13-го грудня православні християни відзначали день пам’яті апостола Андрія Первозванного. У селі Іванковичі, що на Київщині, діє храм, зведений на честь святого. Туди завітала наша знімальна група.

Цього тижня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив тридцятирічний ювілей архієрейської хіротонії. З нагоди свята в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври звершили урочисту Божественну літургію.

Після урочистої Божественної літургії з нагоди ювілею архієрейської хіротонії Блаженнішого Митрополита Онуфрія відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Подробиці – у сюжеті.

8-го грудня християни вшановують святого мученика Климента Римського. У день свята журналісти програми відвідали урочисте богослужіння в храмі на честь преподобного Феодора Освяченого. Як храм пов’язана зі святим Климентом і про що мріють парафіяни – дізнавайтеся з наступного сюжету.

Напередодні Введення наша знімальна група завітала до одного з київських храмів на честь цього свята. Він має доволі цікаву історію. Далі ви дізнаєтеся про те, як будували церкву, що значить слово «обидений» і чим живе храм нині. 

Сторінки