Україна Православна

 

25 років тому, у липні 1996-го року, рішенням Священного синоду Української Православної Церкви, була утворена Криворізька єпархія. Нині до її складу входять сім районів Дніпропетровської області, де розташовані майже двісті парафій і дві чернечі обителі. Цього тижня в Кривому Розі відбулися урочистості з нагоди ювілейної дати. Їх присвятили до дня пам’яті Собору новомучеників і сповідників Єкатеринославських.

Святі – це завжди взірець земного життя, яке стає шляхом до Царства Небесного. А коли ці люди є нашими сучасниками, тоді приклад їхнього служіння закарбовується в наших душах іще яскравіше. На честь одного з таких подвижників у столиці планують звести храм. На місці будівництва минулої неділі відбулося освячення хреста, наша знімальна група побувала на урочистостях.

Минулого тижня митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив чин освячення накупольного хреста храму, який зводять на честь преподобного Льва Оптинського у відроджуваному Спасо-Преображенському Межигірському монастирі. Після освячення хрест встановили на центральний купол храму. Митрополит Антоній привітав усіх присутніх зі знаменною подією та побажав Божої допомоги в справі відновлення монастиря. Подробиці в сюжеті.

Одна з найбільш загадкових постатей Старого Завіту, у Святому Письмі він з’являється ніби нізвідки й так само зненацька зникає. Вогняний пророк Ілля. ім’я цього праведника перекладається як «Мій Бог Яхве». Про святого, чиє життя об’єднує історію Старого та Нового Завітів, дізнаємося із сюжету.

1250-го року, засновуючи на Волині нове місто Холм, князь Данило Галицький повелів звести в ньому храм на честь Іоанна Златоустого. Куди, з Києва, приніс образ Спаса і пресвятої Богородиці. Образ Богородиці – це всесвітньовідома ікона, що пізніше отримала назву Холмська та прославилася як чудотворна. Образ цей зберігся й до наших днів, перебуває він у Музеї Волинської ікони в Луцьку. Його однаково шанують православні віруючі й України, і сусідньої Польщі, до складу якої входить тепер місто Холм (нинішній Хелм).

Колись у Києві була Троїцька площа. На ній розташовувалися Троїцький народний дім (нинішній Театр оперети) та Троїцькі лазні. Таку назву всі ці об’єкти отримали завдяки місцевому Троїцькому храму.

Цей музичний інструмент використовують на кораблі або поромі, під час боксерського поєдинку, у сільському господарстві, на рибалці, у школі. Та найчастіше його можна почути в храмі. Йдеться про дзвони.

Минулої неділі (в першу неділю після П’ятидесятниці) Православна Церква вшановувала пам’ять Усіх святих – і канонізованих, і тих, імена яких нам невідомі. Своє престольне свято цього дня відзначила столична парафія, що розташована на території Лісового кладовища. У храмі побувала наша знімальна група. Яким був цей день для парафіян і гостей – дивіться в сюжеті.

Дивіться чим жили єпархії Української Православної Церкви на цьому тижні.

У цій країні є всі види ландшафтів – гори й ліси, річки й озера, тепле море й бурхливі водоспади. Але мова не про Грецію. Триста років на чолі країни стояли єпископи, але це не Ватикан. Втім, достатньо загадок. Мова – про Чорногорію. Днями цю країну відвідали паломники з України. Разом з ними мандрував і наш колега.

Сторінки