Україна Православна

 

Головна новина тижня – це свято Різдва Христового. Ми згадуємо подію, якої людство чекало багато тисяч років і яка відкрила нам двері до раю.

«Не добродіяння, а норма» – так про багатодітність кажуть у родині священника із Закарпаття, де виховують дванадцятьох дітей. Світосприйняття в родині Бровдіїв оповите виконанням Божого задуму, й питання про кількість дітей стало для подружньої пари мірилом їхньої віри в Бога. Такі щасливі сІм’ї вященнослужителів спонукають і інших не боятися великої родини. Історія закарпатської багатодітної сім’ї – далі.

Четвертого грудня ми відзначаємо одне з дванадесятих свят Православної Церкви – Введення до храму Пресвятої Богородиці.

Історія Церкви пишеться безперервно. Адже щодня десь обов’язково відбувається подія, достойна, щоб бути закарбованою в пам’яті нащадків. Цього тижня вперше в історії відзначили день пам’яті священномученика Михаїла, пресвітера Зазимського, прославленого в лику святих буквально днями, 22 листопада.

Рівно за тиждень в усіх православних храмах залунає «Христос рождається – славте!», і ми розпочнемо наш шлях до зустрічі свята Різдва Христового. У деяких країнах період Різдвяного посту називається Адвентом. Слово для нас незвичне, та його переклад означає саму суть свята – Пришестя Христа. Коли ж виникла традиція поститися перед Різдвом, яким був піст у перших християн, та як із максимальною користю провести цей час – дізнаємося з наступного історичного екскурсу.

Сонм святих Української Православної Церкви збільшився на одне ім'я. Цього тижня відбувся чин прославлення в лику святих подвижника двадцятого сторіччя священомученика Михаїла, пресвітера Зазимського.

Минулої неділі Блаженніший Митрополит Онуфрій освятив новий храм у селі Барахти Васильківського району на Київщині.

24-го листопада, у день пам’яті святого мученика Віктора, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв та духовенства звершив Божественну літургію в Ольгинському соборі на Харківському масиві міста Києва.

Сучасний навчальний процес у духовних школах – це не лише заняття в аудиторіях і заліки з іспитами. Нині його неодмінною складовою є паломництва, екскурсії та освітні подорожі. Минулого тижня відбулася поїздка вихованців духовних шкіл Української Православної Церкви до Антіохійського Патріархату, а саме – до Лівану. Усі подробиці мандрівки з вуст самих паломників.

Цього тижня у вівторок, 16 листопада, в Успенській Києво-Печерській лаврі відбулося засідання Священного синоду Української Православної Церкви.

Сторінки