Україна Православна

 

21-го липня православні християни відзначають свято на честь Казанської ікони Божої Матері. Напередодні наша знімальна група побувала у селі Вища Дубечня, де дізналася історію цього святого образу й місцевих храмів, які звели на її честь. Дивіться у сюжеті.

24-го липня в церковному календарі – день пам’яті великої княгині Ольги. Історики пишуть про неї як про видатну правительку, Церква шанує як рівноапостольну. У Києві на честь святої є собор, там побували наші журналісти.

У середині літа в Одесі проходить традиційна виставка-ярмарок. На ній можна не лише придбати потрібні речі, а й навчитися чомусь корисному, здобути нові знання. Як цього літа проходила виставка, розкажемо в сюжеті.

Чотирнадцятого липня – день пам’яті святих Косьми і Даміана, що в Римі постраждали. Церква шанує подвижників як безсрібників, цілителів, які лікували людей від тілесних і душевних хвороб. У столичному храмі на честь святих братів, який розташований біля двох медичних закладів, у день престольного свята побувала наша знімальна група.

18-го липня Церква Вшановує преподобномученицю Єлизавету Федорівну. Життя і смерть назавжди пов'язали її зі Святою Землею. Далі — репортаж з місцевості Гефсиманія в Єрусалимі, де спочивають мощі святої.

12-го липня православні відзначають одне з найважливіших християнських свят – день пам’яті первоверховних апостолів Петра і Павла. Якими були святі та чому навчають їхні житія – дивіться далі. 

В Полтавській місіонерській духовній семінарії відбувся 21-й випуск. Територіально семінарія розташована в місті Горішні Плавні Полтавської області. Та сюди приїздять на навчання молоді люди з усієї України. Бо слава про освічених і мудрих викладачів, атмосферу доброти та взаємоповаги, які існують у цій духовній школі шириться нашою Батьківщиною. Нам вдалося дізнатися в чому унікальність саме цієї семінарії з перших вуст.

Цього тижня вшановували чудотворну ікону Пресвятої Богородиці Києво-Братську. У православному календарі  аж чотири свята на її честь. Це була одна з найшанованіших ікон Києва. Перед нею молилися під час епідемій і паводків. У минулі сторіччя її зустрічали пострілами з гармат, а шлях перед нею встеляли килимами. Про історію чудотворного образу – дивіться у сюжеті.  

Він прийняв смерть в українському Білгород-Дністровську. Мощі його спочивають в румунській Сучаві. А шанують святого християни різних країн. 15-го червня – день пам’яті великомученика Іоанна Нового Сочавського. 

18-го червня Православна Церква молитовно згадує перенесення мощей святого благовірного князя Ігоря Київського і Чернігівського. Його правління було недовге, а життя – сповнене випробувань. Чим запам’ятався святий, за що його шанує Церква – про це далі в сюжеті.

Сторінки