Святинями України. Цілюще джерело на Чернігівщині.

 

Багато хто з наших пращурів з початком посту вирушав у паломництво на Святу Землю. Утім, святинь багато і на українській землі. У селі Свидовець, що на Чернігівщині, є надзвичайне джерело Святителя Миколая Чудотворця. Надзвичайне, тому що цілюще. Кажуть, йому понад 700 років. На честь Святителя Миколая джерело назвали не випадково. Колись паломники побачили на поверхні води образ Миколая Чудотворця – тож назва з’явилася сама собою. У радянські часи джерело занепало – його засипали та перетворили на звалище. Проте святе місце витримало всі випробування. Його відновили 10 років тому. Разом з паломниками святе джерело відвідали наші кореспонденти.

Колодязь посеред чистого безмежного поля. Поблизу — невеличкий православний храм. Ось і все, що потрібно для зцілення. Щоправда, існує ще одна обов’язкова умова — віра! Людмила вірить. Тому попри вітер, попри негоду вона вийшла до батюшки у самій сорочці… Аби він вилив на неї три відра холодної води із джерела Святого Миколая.

Після обливання Людмила набирає водичку у пластикові пляшки. Каже, її треба пити маленькими ковточками, особливо, коли нездужаєш. Пані Людмила переконана: вода лікує абсолютно від усіх хвороб. На те, що вона каламутна – не зважає. Адже глиняний осад воду не псує.

І отець Стефан знову і знову виливає на кожного паломника три відра води. Каже, ця цифра символізую Святу Трійцю. За словами батюшки, обливати треба з усіх боків. І обов’язково – голову. Випадки зцілення – красномовніші за будь-які слова.

Джерело Святого Миколая – відкрите абсолютно для всіх паломників. У понеділок, середу та п’ятницю о дев’ятій ранку проходять богослужіння. У неділю молебень святому Миколаю Чудотворцю відправляється о шістнадцятій годині. Саме так: обливанню має передувати молитва. Батюшка запевняє: води у джерелі вистачить на всіх. А результат, тобто зцілення, залежатиме від віри…

Олена Короткошейко, Андрій Богун, село Свидовець, Чернігівщина.

Поделиться: