Засідання Синоду Української Православної Церкви.

 

21 лютого у Києво-Печерській Лаври відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. Одним із його рішень Преосвященного Олександра (Драбинку), архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського, вікарія Київської Митрополії, звільнено з посади голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви, з посади головного редактора офіційного сайту Української Православної Церкви, а також виведено зі складу постійних членів Священного Синоду Української Православної Церкви.

Високопреосвященніший Митрофан, архієпископ Білоцерківський і Богуславський, керуючий справами Української Православної Церкви, прокоментував це рішення під час брифінгу, який відбувся по завершенню роботи Синоду: 

"Причиною таких змін явилось те, що останнім часом діяльність владики Олександра не завжди співпадала із офіційною позицією священноначалія нашої Церкви. Після завершення Синодів він був не згідний із якимись рішеннями, це видавав за офіційну позицію Предстоятеля нашої Церкви і якраз перед засіданням Священного Синоду всі члени синоду зустрілися із Предстоятелем почули від нього батьківську настанову, батьківську пораду і взяли благословіння на проведення сьогоднішнього засідання. Такі рішення були прийняті для того, щоб накінець втихомирити ту непросту атмосферу, яка, на жаль, сьогодні склалася у нашій Церкві. У звє’язку із певними заявами архієпископа Олександра, які вносили смуту і давали привід для різних інсценуацій в різних засобах масової інформації. Для того, щоб втихомирити ситуацію саме було прийнято таке непросте складне, але , ну віримо, потрібне рішення для нашої Церкви, яке заспокоїть ситуацію".

Також одним із рішень Священного Синоду відкрито Покровський чоловічий монастир в селі Ворочово Перечинського району Закарпатської області.

Поделиться: