Церква на прохідній. Престольне свято в храмі Донецького заводу.

 

Храм святителя Ігнатія Маріупольського на Донецькому металургійному заводі – перший на Донбасі, відкритий при виробництві. Він відновив традицію будувати церкви там, де працюють люди. Тож нині на більшості підприємств регіону є можливість починати робочий день зі спільної молитви й отримувати благословення на працю. У гарячому цеху воно надзвичайно цінне.

Дивимося репортаж із заводу, на якому традиційний гудок лунає одночасно з церковним благовістом.

17-го лютого Ігнатьєвський храм Донецького металургійного заводу відзначив престольне свято. Цього дня у громади подвійна радість. День народження храму збігається з днем народження заводу.

Щороку парафіяни намагаються влаштувати для працівників заводу та гостей храму цікавий захід. Цього разу подивували на славу.

Після Божественної літургії віряни обійшли храм хресним ходом. Після чого відбулося освячення п’яти нових дзвонів. 

Дзвони відливалися на спеціалізованій ланці Донецького металургійного заводу. Найбільший із них – 90 кілограмів.

Незабаром дзвони відправлять в Старобешеве – де живуть нащадки грецьких переселенців. Саме їх три століття тому вивів з кримського полону Ігнатій Маріупольський, покровитель Донецького металургійного заводу. Так святитель і сьогодні дбає про свою паству. Священики зі Старобешевого відразу випробували голос дзвонів, які прикрашатимуть їхню церкву.  

Справжньою окрасою свята став виступ дітей. Це учасники творчих колективів Центру слов’янської культури, які нещодавно повернулися з Артеку. Відпочинок у таборі талановитим дітям організувала Донецька єпархія. Натхнені артеківським відпочинком, діти посвятили керівника підприємства Олександра Риженкова в почесні артеківці. Коли дітвора зголодніла, її пригостили гарячими млинцями і чаєм з трьохсотлітрового самовара.

Розділити радість свята запросили дітей з першої школи-інтернату. Незважаючи на зимові морози, тут було по-справжньому тепло.

Поделиться: