«Трійця», що оспівала Трійцю. Свято трьох вселенських учителів.

 

Окрім Григорія Богослова, взимку ми вшановуємо ще двох вселенських учителів – Василія Великого та Іоанна Златоуста. Кожен із них має свій окремий день пам’яті. Однак в 11 столітті у Константинополі спалахнула суперечка про те, хто ж із цих вселенських учителів є найвидатнішим. Тоді три святителі явилися у видінні Євхаїтському Митрополиту і заявили, що вони рівні перед Господом, й повеліли святкувати їхню пам’ять в один день.

Існує багато храмів, присвячених відразу трьом святителям. Один із них розташований у Дніпропетровську. Днями він відзначив своє стодесяте престольне свято.

12 лютого у храмі Трьох святителів відбулося святкове богослужіння, котре очолив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней.

Столітній храм на честь трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста в Дніпропетровську береже історичну спадщину міста. Храмове свято – визначна подія для всіх парафіян. У будь-якої церкви своя історія. І кожен парафіянин стає частиною цієї історії, звертаючись молитовно до святих покровителів храму.

Митрополит Іриней, керуючий Дніпропетровською єпархією:

 «Это прекрасный храм и в нем очень легко молиться. Три святителя самые известные во всем православном мире – это великаны святости. Это великие проповедники – Иоанн Златоуст, Григорий Богослов, Василий Великий,  оставивший после себя замечательные правила для монашествующих. Каждый из них просиял святостью, но и оставил уроки и письменные наставления для паствы».

Гортаючи сторінки історії, цікаво повернутися в минуле храму. До ювілею церкви вийшла книга про долю святині та її парафіян. Творчий колектив видавництва сподівається таким чином надати можливість читачеві побачити те, що було втрачене нашим народом за минуле XX століття.

Протоієрей Георгій Скубак, клірик храму Трьох Святителів:

«Цель создания книги – показать нашему молодому поколению, что вера жива. И храм – хранитель этой веры. Хранитель самых глубоких, самых святых, самых полезных для нас традиций. И когда молодежь, подрастающие детки, будут листать эту книгу и смотреть фотографии, они найдут там себя, потому что в первую очередь я делал ее для них. А вот потом, листая страницы,  наверное, захотят ее прочитать».

У церкві багато старовинних ікон. Тут же зберігаються і фотографії, які відображають різні події в житті  святині, а також – напрестольне Євангеліє та Плащаниця 1784 року з останнього храму Запорозької Січі. Про все це розповідає книга, звернена передусім до молодого покоління.

Протоієрей Георгій Скубак, клірик храму Трьох Святителів:

«Они, я надеюсь, захотят быть такими как их деды и прадеды, родители. Которые, несмотря на препятствия, которые делала богоборческая власть, они ходили сюда, несли эту веру. Благодаря им, сейчас дети с улыбкой и свободно могут заходить под своды этого храма, и так же свободно славить Бога. Смысл этой книги и состоит в этом – подарить ее  нашему будущему поколению».

Громада храму вже кілька років підтримує малозабезпечених людей. Для них організовують благодійні обіди та збирають одяг. При храмі діє недільна школа для дорослих та молодіжний клуб. А у 2000 році створено недільну парафіяльну школу із 5-річним терміном навчання. Нині її відвідують 100 учнів.

У день храмового свята митрополит Іриней відзначив благодійників та активістів парафії церковними нагородами.

Поделиться: