Богослов за ім’ям і за життям. Пам’ять святителя Григорія.

 

Сьоме лютого для одеського храму в ім’я святителя Григорія Богослова та мучениці Зої  — храмове свято. Саме цього дня Церква вшановує Григорія Богослова.

Народився він далекого 329 року у Візантійській імперії і став архієпископом Константинопольським. Усіх заслуг Григорія Богослова не перелічити. Одна з них,  і найголовніша, вболівання за віру, що підкріплювалося справжніми подвигами. Далі - наші кореспонденти.

Морозу не злякалися — зібралися на храмове свято. Церква святителя Григорія Богослова та мучениці Зої — особлива, переконані її парафіяни. Здається, тут у повітрі витає Божа благодать. На душі спокійно. Ніщо не заважає молитві. «Це святий Григорій Богослов дбає про затишок у церкві», — кажуть одесити. Він знає ціну віри. У молоді роки Григорій прагнув усамітнення. Тривалий час жив у пустелі. Утім знайшов в собі сили і повернувся до людей, аби проповідувати Христове вчення.

Служіння у храмі Григорій Богослов почав у 379-му. Кількість охочих прийняти християнство з дня у день зростала, і Григорій здійснив чин Хрещення новонавернених. На жаль, урочиста подія завершилася кровопролиттям. Озброєні єретики увірвалися у Дім Божий і забили на смерть одного з єпископів. Святий Григорій був поранений. 

Рани на тілі невдовзі загоїлися, а віра й переконаність у правильності дій лише зміцніли. Згодом ім’я полум’яного проповідника почули в усій Візантійській імперії.

Православна Церква прославляє святителя Григорія як одного з трьох вселенських учителів. Твори якого надзвичайно точно й доступно відображають віру Церкви у Святу Трійцю.

Поделиться: