Передвісники Великого Посту. Три підготовчих тижні.

 

До Великого посту лишився тиждень. У православних храмах уже лунають великопісні молитви.  А на порозі щедра та добра Масляна. У ці дні саме час ходити в гості куштувати смачні сирні, молочні та яєчні страви. Утім головне не млинцями поласувати, а як слід підготуватися до Святої Чотиридесятниці.

Весела, щедра та добра Масляна на порозі. До Великого посту лишився тиждень. У православних храмах починають звершувати великопісні служби. У ці дні саме час ходити в гості куштувати смачні сирні, молочні та яєчні страви. Утім головне не млинцями поласувати, а як слід підготуватися до Святої Чотиридесятниці.

Млинці з медом, сиром, сметаною та грибами, смачні вареники та запашні пироги. Масляна щедра, смачна та весела. Останній тиждень перед постом називається сиропусним, або сировідпусним. На Сирному тижні немає посту в середу і п'ятницю, щодня можна вживати сир, молоко та яйця.

Важливо підготуватись до посту не стільки тілом, скільки душею. І триває ця підготовка 21 день, тобто цілих три седмиці.

Далі седмиця змішана або м'ясопусна, яка починається з неділі Про блудного сина. На літургії читається саме ця євангельська притча.  У блудному сині кожна людина може впізнати себе.

І нарешті – Масляна седмиця, або сирна. Вона розпочинається – з неділі Про Страшний суд. Яка нагадує нам, що ми підсудні. Та судитимуть нас не судом людським, а Божим судом – праведним.

Завершується Сирна седмиця Прощеною неділею. Цього дня в церкві здійснюється чин прощення, коли духовенство та парафіяни взаємно просять прощення одне в одного, аби вступити у Великий піст з чистою душею. Дотримання ж посту дає людині дві речі – надлишок часу та певну кількість заощаджених грошей.

Таким чином, хто пройде увесь Великий піст у покаянні та сльозах, творячи добро, підійде до Великодня з оновленою душею. Й відчує велику радість світлого Христового Воскресіння.

Поделиться: