Ілля Муромець і сила небесна. Повернення билинного богатиря.
вт, 02/07/2012 - 00:00
Пам’ять преподобного Іллі Муромця ми вшановували в перший день нового року – першого січня за новим стилем. Сьогодні є ще один привід згадати про нього. Цього разу його подвиги ожили у художніх образах. Днями в одному зі столичних ліцеїв було презентовано нову книгу відомого дніпропетровського письменника Юрія Лігуна.
Пам’ять преподобного Іллі Муромця ми вшановували в перший день нового року – першого січня за новим стилем. Сьогодні є ще один привід згадати про нього. Цього разу його подвиги ожили у художніх образах. Днями в одномУ зі столичних ліцеїв було презентовано нову книгу відомого дніпропетровського письменника Юрія Лігуна.
Про богатиря Іллю Муромця чули всі. Однак, для багатьох дітей він частіше за все хоч і улюблений, але лише казковий персонаж. Відтепер для сучасної молоді він став реальнішим і ближчим. Це завдяки книзі «Ілля Муромець та сила небесна». В романі у святого богатиря з’явився тезка і друг – сучасний школяр Ілля Ножкін, хлопчик на візку. Між ними – ціле тисячоліття, але їх поєднує Свята Київська Русь.
Світлана Ковальова викладач світової та російської літератури: "Я считаю, книга очень полезная. И вот по тому, по реакции, которая была у моих детей. 9 класс. Они все в восторге. Для них это открытие. Одна из девочек говорила, что я прочитала финал. Последние строчки книги. Когда Илью спасает Господь. Он говорит: Господи помоги, Господи помоги! И приходит помощь. Она говорит: я не могла удержаться от слез я плакала. Потому что мне хотелось продолжения.
Дев’ятикласниця Марія до сих пір під враженням від прочитаної книги. Зізнається, хоч і живе в Києві, але про те, що святий Ілля Муромець знаходиться у печерах Лаври, й гадки не мала. Тепер, каже, завдАння номер один – піти вклонитися преподобному.
Після таких вражень зустріч з автором для юних читачів – подарунок. Юрій Лігун заради живого спілкування з дтьми приїхав з Дніпропетровська в Київ. Письменника одразу закидали питаннями. Найбільше дітей цікавило, як народжувалися ідеї для такої захоплюючої книги. Автор зізнається, що іноді він ніби і не писав, а просто збоку спостерігав за сюжетом, який сам по собі розгортався на папері.
Юрий Лігун автор книги: "Все давал Бог, книга слетала с пальцев. Это же нужно было перелопатить огромное количество литературы. Вот история русских городов Тихомиров. Вот такой толщины том. Я его беру в руки и открываю именно на той странице, что мне надо. Я был не писателем, а читателем".
«Ілля Муромець та сила небесна» написана двома мовами – билинною та сучасною російською. Автор прагнув гарний сюжет подати в не менш гарній формі. Юрій Лігун зважував та вивіряв кожне слово. Було важливо і показати красу давньої мови, і поповнити дитячий лексикон новими цінними словами.
Тепер у книги з’явився ще й голос. Актриса театру «Колесо» Ольга Радчук прочитала роман у студії звукозапису. Так народилася аудіо-версія книги. Музику, написану спеціально для аудіо-книги талановитими композиторами, виконували відомі музиканти. Партію скрипки, наприклад, зіграв Герман Сафонов.
Отже, «Скільки можна махати мечем, щоби не відвалилась рука? Скільки коштує сайдак, та які переваги має скрамасакс? І що було, коли Усмарю Кожум’яці муха сіла на вухо?» Про це та інше читайте в книзі «Ілля Муромець та сила небесна».
,