Територія добра. Інсулінова помпа для Валерії Рубан

 

У родині Юлії Рубан теплом і любов'ю оточені як діти, так і домашні улюбленці. У їхній невеликій квартирі знайшовся куточок і для черепахи, і для котика, і для собаки. Ясна річ, що донька Юлії –  п'ятнадцятирічна Лера – відчуває відповідальність за тих, кого приручила. Дівчина цікавиться біологією і планує стати лікарем.

Уміння повертати здоров'я  Лера вважає найважливішою справою у житті. У тому, що саме від лікаря і його знань залежить життя пацієнта, дівчина переконалася на власному гіркому досвіді:

Юлія Рубан, мама: «В 9 років вона поїхала з бабусею відпочивати на базу відпочинку. І ми звернули увагу, що вона схудла дуже сильно й п'є воду. Ну, схудла думала – от росте дитина. А п'є воду – приїдемо – здамо аналіз на цукор. Нам же не розповідають, що таке цукровий діабет, ну, не прийняте це в поліклініках, і ніхто не знає, яка це важка хвороба, які важкі наслідки. Ну, а моя мама подзвонила й сказала, що вона не може стати на ноги. І я терміново поїхала на базу, Ми її забрали й відразу ж у реанімацію, тому що не могли визначити – що це таке».

Декілька днів лікарі боролися за життя дівчинки, поступово виводили її з діабетичної коми, шукали найбільш прийнятні препарати. Однак і донині рівень цукру в крові Лери періодично сягає критичних позначок.

Юлія Рубан, мама: «Ледве підібрали дозу. І те – нестабільний цукор однаково. Може вночі до двох упасти, і до двадцяти піднятися, ну, загалом, дуже важкий плин. У неї вже на цьому тлі й із бруньками проблеми, катаракту. Саме діабетична почалася на обох очах. Але поки вона прозора, але операція не за горами – прийде міняти кришталики. Найстрашніше – страждають дрібні судини. Ноги, ока, бруньки, але дівчинці ще рости й родити й хочеться, щоб життя було повноцінне».

У день, коли наша знімальна група приїхала до Лери, рівень цукру в крові дівчини сягнув позначки 20 з половиною мілімолів на літр. Це майже в чотири рази перевищує норму. Лері негайно ввели додаткову дозу інсуліну. Такого стрибка рівня цукру не трапилося, якби дівчинка могла користуватися інсуліновою помпою.

Юлія Рубан, мама: «Інсулінову помпу нам рекомендувала наша лікар Бегутова Тетяна Миколаївна. Виходить, помпа заміняє функцію підшлункової залози. Немає ранкового продовженого уколу, і вечірнього. Ми вже й дозами зрушувалися, і за часом зрушувалися – не можемо ми вирівняти це тло. А там – кожну хвилинку підколює й тримає от це от рівне тло».

Інсулінова помпа допоможе стабілізувати стан Лери й у майбутньому уникати криз. Однак вартість приладу – близько 50 тисяч гривень, і на його придбання в родини Рубан немає коштів. Юлія, мама дівчинки, працює техніком зв'язку. Крім Лери, жінка виховує ще сина. Якщо ви маєте можливість допомогти дівчинці, хворій на діабет – зв'яжіться з її мамою, Юлією Рубан, телефоном: 097-239-18-41 Дякуємо вам за розуміння і доброту!

www.ufond.ua

Журналіст: Пєтухова О.

Оператор: Грязнов Ю.

Поделиться: