Територія добра. Допомога маленькому Мілану

 

У сюжетах, знятих для рубрики «Територія добра», ми щоразу повертаємося до теми порятунку дітей, які хворіють на ваду серця. І це, на жаль, виправдано, бо щороку в Україні народжуються чотири тисячі малюків, у яких кардіологи діагностують не зарощені отвори в серці. Кожен такий діагноз – для когось біль і горе, очікування на операцію та надія. На героя нашої сьогоднішньої історії – маленького Мілана – також чекає складне й дороге лікування. І зволікати вже не можна.

У родині Катерини Загнибороди підростають двоє синів: чотирирічний Давид та однорічний Мілан. Вибирати ім’я меншому батьки почали ще задовго до його появи на світ – мріяли про сина з міцною вдачею та добрим серцем, тому й спинилися на слов’янському імені «Мілан» – милий людям. Утім, період чекання на малюка не був безхмарним – зроблені ще на початку вагітності Катерини аналізи виявили, що в неї народиться особливий малюк.

Катерина Загниборода, мама: «Коли я зробила первый скрининг, я узнала, что есть вероятность Синдрома Дауна. И, поскольку мы такие люди, что мы не можем никого погубить, то ребенка мы оставили. И я лежала два раза в больнице на сохранении, потому что беременность была под угрозой. Ну, и когда родился Милан, мы уже знали, что у нас такой ребенок специфичный».

Зі світлини, зробленої в перший місяць життя Мілана, дивиться усміхнена мама та життєрадісний малюк. Їм добре разом – вони люблять і розуміють одне одного з півслова, півпогляду. Зараз малюк успішно розвивається, у всьому прагне до самостійності, з цікавістю та якось особливо довірливо дивиться на світ.

Катерина Загниборода, мама: «Милан очень упорный. Все, что он делает, он делает целенаправленно. Он уже бурную деятельность разворачивает - бегает в ходунках. И он со всеми общается, он очень яркий. Он улыбается, разговаривает. Вообще он добрый и общительный».

І все було б гаразд у дружній родині Катерини, якби не одна велика біда – виявили її одразу після народження малюка. Кардіологи прослухали шуми в його серці та діагностували два не зарощені отвори, тобто – дві вроджені вади серця.

Катерина Загниборода, мама: «Мы регулярно ездили на УЗИ. Прошло больше года, и один порок исчез, а второй так и остался, и это открытый артериальный проток. И нам сказали, что его в течение некоторого времени после года надо закрывать, потому что чем дальше – тем больше проблем».

Як пояснюють лікарі, вади серця послаблюють імунітет і роблять вразливими легені. Тому малюк так легко підхоплює застуди і так довго на них хворіє. Мілану часто прописують антибіотики, тож Катерина побоюється ускладнень, викликаних хворобами й ліками. Кардіологи радять не зволікати з операцією на серці та провести її якомога швидше, поки в дитини не з’явилася сильна задишка. Ідеться про щадну ендоваскулярну безкровну операцію, при якій отвір у серці закривають спеціальним пристроєм – оклюдером. У Київському центрі серця такі операції здійснюють безкоштовно, однак батьки мають купити дорогий оклюдер.

Катерина Загниборода, мама: «Окклюдер мы не можем себе позволить приобрести. Поэтому вся та сумма, которая нужна, она в евро, и курс поднялся, и получается, что сейчас нужно коло 62 тысяч гривен. И время идет. И мы не можем ждать, потому что сосуды в легких могут деформироваться. И дальше все сложнее и сложнее будет. Я буду очень благодарна за любую помощь, которую нам окажут, чтобы наш ребенок полноценно жил».

Родина Катерини мешкає в одній кімнаті квартири, в якій загалом живе десятеро людей. Грошей у родини завжди обмаль, проте з лікуванням малюка не можна зволікати. Мілан, як і всі діти, хоче радіти життю, а його мама мріє бачити свого найменшого сина здоровим і щасливим. Якщо ви маєте змогу допомогти Катерині оплатити лікування сина, сконтактуйте з нею за телефоном: 093-837-06-45. Дякуємо вам за доброту та милосердя.

Журналіст: Петухова О.

Оператор: Грязнов Ю. 

Поделиться: