Територія добра. Історія трирічної Насті Малиш

 

Коли герой «Території добра» отримує допомогу, разом з ним щиро радіємо й ми, бо ще одному маленькому життю перестала загрожувати небезпека. Два тижні тому героїнею нашого сюжету була Олександра Лапіна – дівчинка, якісне життя якої залежить від роботи інсулінової помпи. Завдяки вашій активній підтримці, кошти для Саші Лапіної зібрали. Сьогодні ми розповімо вам іншу історію – про дівчинку, яка ось уже понад рік живе в очікуванні дорогої операції. І її сім’я також сподівається на нашу з вами допомогу.

Удома у трирічної Насті купа клопотів – і квіти полити, і полуницю зібрати, і гостей чаєм напоїти… Одне слово – росте маленька господарочка. Увесь білий світ для неї сповнений відкриттями – іноді веселими, а іноді – сумними. Приміром, про те, що таке лікарня, Настя знає не з чуток – від самого народження дівчинку спостерігають лікарі.

День народження донечки Наталя згадує з радістю, та водночас із гіркотою. Дівчинка народилася пізніше зазначеного терміну і була дуже слабенькою – навіть її першого крику Наташа не почула. Перше ж обстеження занепокоїло лікарів: у серці прослуховувалися шуми, а УЗІ підтвердило найгірші очікування кардіологів: у маляти два не загоєні отвори в серці. Якщо протягом першого року життя вони не закриються природнім шляхом, доведеться робити операцію на серці.

Порушення в кровообігу призводить до легеневих хвороб, як наслідок – тривалі застуди. А тут ще лікарі діагностували черепно-мозкову грижу. Сім’я живе у селі Гнатівка, що під Білогородкою, і може розраховувати лише на швидку допомогу свого педіатра. Але тривоги про здоров'я донечки все частіше приводять Наталю в кабінети київських лікарів – Настуся росте, багато рухається, і наслідки вади серця проявляються  все очевидніше.

Наталія Малиш, мама: «Вона жвава, гіпер-жвава, алі швидко втомлюється: якщо побігає час, те вона півгодини просити мультики подивитись, полежати, щоб їй відпочити. І так вже починається задишка - раніше мі не помічали за нею, а зараз вона так починає важко дихати, коли побігає».

Лікарі Київського центру серця настійно рекомендують родині не баритися, і протягом півроку прооперувати Настю. Кардіологи пропонують щадну операцію, при якій дитині безкровним методом на місце отвору в серці буде встановлено спеціальне обладнання – окклюдер. Операцію проведуть безкоштовно, але от за сам окклюдер потрібно заплатити. У клініці назвали суму в 50 тисяч гривень. Про хірургічне втручання казали  ще рік тому, але за цей час родина так і не змогла зібрати потрібні кошти.

Наталія Малиш, мама: «У нас немає коштів оплатити його самостійно. Мі ніяк не зможемо назбирати ці гроші. Чи це може бути років через 4-5, і те якщо з родичами з усіма разом. Це буде дуже довго. А нам сказали: протягом півроку. А в липні буде майже рік, а ми ще не робили операцію».  

Мама Насті мріє, що її донечка одужає, і 1першого вересня вони разом підуть у дитячий садок – Настя шукати нових друзів, а сама Наталя – повернеться на роботу, бо ж за фахом вона – вихователь дитячого садка. Але, щоб ці мрії здійснилися, потрібно пройти через операцію.

Якщо у вас є можливість допомогти Настусі, зателефонуйте, будь ласка, її мамі, Наталі Малиш. Номер телефону: 098-763-13-29. Будемо вдячні кожному, хто проявить свою доброту і милосердя!

Журналіст: Пєтухова О.

Оператор: Грязнов Ю.

Поделиться: