Територія добра. Київський перинатальний центр рятує маленьких пацієнтів.

 

Київський перинатальний центр справедливо можна назвати «клінікою для найменших»: саме тут виходжують немовлят, які народжуються з масою тіла п’ятсот грамів і більше. Ці малята з'явилися на світ раніше потрібного терміну, і ще не вміють самостійно дихати. Але сучасні методики інтенсивної терапії допомагають повернути таких дітей до повноцінного життя. Проблема в іншому — лікування дороге, і не доступне для всіх.

Реанімаційне відділення перинатального центру найменше нагадує лікарню. З фотографій на стінах дивляться усміхнені дитячі личка колишніх пацієнтів. Над кувезами – барвисті пологи. В одному з боксів біля кувеза цілодобово чергує молода жінка. У центр її привезли на «швидкій» – пологи були дуже важкими, і бажаний  первісток з'явився на світ на 28-му тижні вагітності. То було 22 травня - день Миколая-Чудотворця. Тож недоношене маля  охрестити на честь святого.

Хлопчикові всього два тижні, і увесь цей час маля бореться за життя: у проміжках між дихальними рухами, які робить апарат, намагається дихати самостійно. По 20-30 грамів у день набирає у вазі. Лікарі упевнені, що за декілька тижнів, у крайньому випадку – декількох місяців – маля остаточно зміцніє.

Валерія Тишкевич, завідувач відділення інтенсивної терапії немовлят: «Благодаря внедрению новых технологий удалось буквально в два раза поднять выживаемость детей, которые рождаются с экстремально низкой массой тела. Если раньше считалось, что эти дети не выживают или у них прогноз сомнительный, то сегодня у нас уже есть дети, которые родились с весом 800 грамм, и им уже по три года, и их нельзя отличить от сверстников. Они радуют своих родителей, интересуются всем тем, чем интересуются дети, которые родились в сроки».

У спеціальному кувезі дитина завершує той найважливіший цикл розвитку, який мав би проходити в організмі мами. Маляті вводять препарати, які забезпечують його амінокислотами і мікроелементами. Кожен флакон такого «замінника» їжі коштує близько п'ятисот гривень, і вистачає його всього на три дні. З кожним днем Юлі стає все складніше оплатити таке дороге лікування.

Валерія Тишкевич, завідувач відділення інтенсивної терапії немовлят: «На выхаживание такого ребенка уходит достаточное количество времени, моральных и материальных сил. И, к сожалению, многое ложится на плечи родителей, и родителям не всегда бывает «по карману» поднять такого ребенка».

Також у відділенні інтенсивної терапії ось уже місяць лежить двійня – два хлопчики. І їхня мама теж потрібує допомоги у придбанні ліків:

Валерія Тишкевич, завідувач відділення інтенсивної терапії немовлят: «Это детки - Герман и Давид, родились на 25=26 неделе беременности. Вес одного - 900 грамм, другого - 1кг100 грамм. Вот они месяц находятся у нас – в отделении интенсивной терапии, на аппаратном дыхании. Состояние остается тяжелым. В связи с тем, что дети родились раньше срока, у детей формируется хроническое заболевание, и они должны дожить до 36 недель, чтобы перерасти это состояние. 23.58 Выхаживаются сложно, тяжело, мама ухаживает за этими детьми. Она приходит сюда каждый день».

Хлопчикам проводять масовану антибактеріальну терапію, вводять імуноглобуліни. Мама двійнят - Ольга -  посоромилася говорити перед камерою, і тому ми лише можемо озвучити її прохання про допомогу. У вас є можливість допомогти мамам немовлят з реанімації, будь ласка, зателефонуйте.

Телефон мами двійнят, Ольги,: 063-767-76-39.

Якщо ви хочете поспілкуватися з мамою маленького Миколки, Юлею, зателефонуйте: 093-011-17-55.

Дякуємо всім, хто відгукнеться, щоб допомогти малятам вижити.

Журналіст: Пєтухова О.

Оператор: Магдебура Г.

Поделиться: