Територія добра. Хвора на діабет Олександра Лапіна

 

,

Зовні Сашенька Лапіна нічим не відрізняється від своїх здорових ровесниць - мріє зняти відеофільм про друзів, відважно приборкує роликові ковзани. Дівчинці ніколи нудьгувати: вдома лежать  незакінчені малюнки, улюблений Петриківський розпис і вишивка бісером. І тільки рідні та близькі Саші знають, що запорукою здорової активності дитини є маленький прилад на поясі. Це помпа, яка запрограмована подавати інсулін в організм дівчинки. Сашенька ось уже шостий рік хворіє на діабет.
Олена Лапіна, мама Саші: "Случилось это так внезапно, как гром среди ясного неба для меня. Это было шоком для меня. Но ничего - как-то мы уже адаптировались, научились жить с этим. Но поначалу было очень трудно".
 Олена Петрівна з гіркотою згадує, як одного разу її перш абсолютно здорова першокласниця стала скаржитися на слабкість і постійно просити пити. Стривожена мама одразу кинулася до лікарів. Результати аналізів підтвердили побоювання: у доньки діабет найважчої форми - першого типу, при якому рівень цукру в крові дуже коливається.
Синхрон Саша Лапіна: "Мене сильно нудити и Постійно хочеться спати. І я розумію, что у мене високий цукор. 10.18.15 Колі у мене низька цукор, у мене сильно труся ноги и я погано ходжу. Буває, что паморочіться голова". 
Як будь-яка дитина, Сашенька полюбляє солодощі, і спершу нишком ласувала з подружками цукерками. Але тепер вона подорослішала, і легко дотримується встановленого режиму: солодке тільки за згодою мами, всі продукти - виключно після зважування.

,

Синхрон Олена Лапіна, мама Саші: "Саша вживає почти всі продукти харчування. Альо всі продукти у нас зважуються на Вагах. Щоб точніше можна Було обрахувати Кількість хлібніх одиниць".
 Спочатку Саші робили уколи - до п'яти разів на день. Та щогодини контролювати стан дитини Олені Петрівні було вкрай важко: більшу частину свого часу вона на роботі. Дівчинка росте без батька, і лише на мамі лежить тягар того, як прогодувати сім'ю. Лікарі порекомендували хороше, але, на жаль, занадто дороге розв’язання проблеми: дитині допоможе інсулінова помпа.
Олена Лапіна:  "Еще в 2011 году я обратилась в Украинский фонд помощи и вот в феврале 12 года нам была собрана необходимая сумма, закуплена инсулиновая помпа, и необходимые расходные материалы. И вот мы с тех пор - с февраля 12 года уже на помпе".
Більшу частину витратних матеріалів до помпи вже витрачено, і зовсім скоро прилад виявиться недієздатним. За правилами, інсуліновий катетер потрібно змінювати раз на три дні. І кожна така заміна коштує триста п'ятдесят гривень. Але відмовитися від помпи - значить, поставити під загрозу дитину, яка сама контролює своє самопочуття. Поки донька живе за підтримки інсулінової помпи, мама спокійна.
 Олена Лапіна: "Ну, конечно, все в телефонном режиме. Звонит и говорит: сахар такой-то, помпа предлагает столько ввести инсулина, я буду кушать то-то. Так, созваниваемся, консультируемся. 11.46.09 она все время у меня под контролем".
Олександра щороку проходить лікування в стаціонарі Охматдиту. В іншому ж життя дівчинки розмірене: школа, художня студія, улюблені книги. Саша - велика фантазерка. Вона любить читати фентезі та казки. І щиро вірить в те, що диво може статися з кожним із нас. І в своєму житті вона теж чекає чуда.
 Наразі Олександрі потрібна наша з вами допомога: аби придбати черговий комплект витратних матеріалів для інсулінової помпи, потрібно зібрати 45 тисяч гривень. Якщо у вас є можливість допомогти дівчинці зберегти активний спосіб життя, зв'яжіться з її мамою, Оленою Петрівною Лапіною, телефоном: 096-296 - 74 - 13. Також історію дівчинки ви можете прочитати в інтернеті на сайті: ufond.ua. Допоможімо Сашеньці разом!

Поделиться: