Територія добра. Оздоровлення малюків з дитячого будинку

 

У центр допомоги «Місто щасливих дітей» потрапляють сироти, діти, яких підібрали на вулиці або ті, про кого не піклувалися батьки. Ці діти знають, що таке голод і холод, жорстоке поводження і насильство. Повернути їх до нормального життя – непросто. Окрім психологічної та фізичної реабілітації, додаються ще й матеріальні турботи.

Чи не щодня у кабінеті директора Центру допомоги дітям лунають тривожні телефонні дзвінки – дзвонять інспектори служб у справах дітей і просять прийняти нового підопічного.

Лідія Новак, директор центру «Місто щасливих дітей»: «Дуже хвилює той факт, що за останній рік набагато збільшилася кількість дітей, які потребують влаштування. Не лише наш заклад переповнений, заклади соціально-психологічної реабілітації і допомоги таким діткам по всьому місту Києву дійсно мають на сьогоднішній день факт переповнення. Боляче, але це-тільки початок, і в майбутньому, я так думаю найближчі півроку, рік, два ми можемо говорити про те, що кількість діток буде збільшуватись».

Ось уже вісім років дитячий будинок дбає про знедолених малюків з Києва та області. Сьогодні під опікою вихователів перебувають тридцять п'ять дітлахів від трьох до чотирнадцяти років. Серед них немає жодної абсолютно здорової дитини, а в половини  сильно запущені хронічні захворювання. У центрі з дітьми працюють і педіатри, і психологи. Але виявлені проблеми не можуть бути вирішені тільки лікарями. Діти, позбавлені найголовнішого - батьківського тепла і турботи - потребують того, щоб дорослі допомогли їм знову навчитися довіряти і любити.

Лідія Новак, директор центру «Місто щасливих дітей»: «Дійсно, є нагальна потреба, нагальна потреба. Тому що діти, які приходять до нас, як правило, не були ніде. Запущені в плані медицини. Вони потребують, знаєте, просто побути під чистим мирним небом. Бути від «а» і до «я» забезпеч енними, і потребують просто – переключитися, відчути себе дитиною. Трошки відірватися від тих травматичних умов, в яких вони перебували. Тому що алко, нарко – залежні люди ви самі розумієте – це страшна річ. І є такі діти, які в сім років тільки говорять «Му-му, бе-бе» В сім років! Є діти абсолютно не соціалізовані, які не вилазили з-під ліжечка, чи з-під шафи. Вони не мали можливості виходити на вулицю. Не говорячи вже про раціональне харчування та всі ті речі, які повинна мати дитина».

Мине рік, півтора - і кожен з цих малюків повернеться в сім'ю. Чиїсь батьки пройдуть курс лікування від алкогольної чи наркотичної залежності і заберуть дітей додому. Когось з вихованців усиновлять, а більшість - розберуть у сімейні дитячі будинки. Але діти живуть теперішнім, і вже сьогодні у них усе має бути, як у домашніх дітей - і свій куточок у квартирі, і нехай скромний - але відпочинок на канікулах.

Лідія Новак, директор центру «Місто щасливих дітей»: «Напередодні літо, вже не за горами. Це три місяці – досить непростих, важких. Це – той період, коли ми розуміємо, що діток потрібно оздоровити, перемістити в інші місця, щоб вони отут на асфальті не вигорали теж разом з нами».

14-річна Стефанія потрапила до центр допомоги дітям усього кілька тижнів тому, після смерті бабусі, яка її опікала. У дитячому будинку прижилася швидко.

Подруга Стефанії - Настя - велика фантазерка, любить малювати, сама пише пісні про дружбу, любов, журбу. Вона ніколи не відпочивала ні в санаторіях, ні в таборах, і ніколи не бачила ні Карпат, ні моря.

Торік вихованці центру провели літо в Полтаві - і потім усю зиму згадували купання в річці і довгі прогулянки до пляжу. Цей відпочинок, як і всі потреби дитячого будинку, оплатили благодійники. Центр не має державного фінансування й існує виключно за рахунок добровільних пожертв громадян України. Перед початком літа дитячий будинок уже розпочав збір коштів на оздоровлення своїх вихованців. Однак кошторис цього року набагато перевищує попередній - і діти ризикують провести канікули в тісному дворику біля будівлі притулку.

Лідія Новак, директор центру «Місто щасливих дітей»: «Для того, щоб ми жили у здоровому суспільстві, у здоровому майбутньому,  нам потрібно дбати про своїх дітей. І я буду безмежно вдячна тим людям, які простягнуть нам руку і зможуть підтримати наших діток.

Якщо у вас є можливість перерахувати кошти на оздоровлення дітей, які ростуть без рідної сім'ї, звертайтеся безпосередньо до директора Центру - Лідії Ананіївни Новак за телефоном (044) 462-85-04 або дізнавайтесь більше про потреби дитячого будинку на сайті української біржі благодійності: ubb.org.ua.

Журналіст: Петухова О.

Оператор: Грязнов Ю.

Поделиться: