Актовий день Київських духовних шкіл. Пам’ять преподобного Нестора Літописця

 

Традиційно урочистості розпочалися в Трапезному храмі Лаври. Там архієрейським чином правилася святкова Божественна літургія, яку очолював цього року намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павло.

З благословення Предстоятеля Української Церкви свій Актовий день Київські духовні школи відзначають у день пам’яті преподобного Нестора Літописця. Так повелося з 1992 року. Ректор Київської духовної академії і семінарії у покровительстві цього святого вбачає Божий промисел.

У переддень свята в Хрестовоздвиженському храмі Лаври перед мощами небесного покровителя Київських духовних шкіл Високопреосвященніший владика Антоній відправив подячний молебень. За традицією раку з чесними останками преподобного Нестора виносять з Ближніх печер і встановлюють посередині храму. Після молебню вклонитися святині могли усі охочі: як викладачі, так і студенти.

Того ж дня в академічному храмі Різдва Пресвятої Богородиці відслужили панахиду за всіма спочилими в Бозі наставниками Київських духовних шкіл. Заупокійну літію очолив проректор з виховної роботи архімандрит Маркел Павук у співслужінні викладачів та студентів у священному сані.

Сам же Актовий день проходив у форматі конференції. Її зазвичай після привітань ректора відкривав Предстоятель Церкви. Цього разу у зв’язку із хворобою Блаженнішого Владики Володимира Його вітальне слово викладачам та студентам виголосив намісник Києво-Печерської Лаври Митрополит Павло. Предстоятель побажав майбутнім богословам і їхнім наставникам нових творчих здобутків у царині освіти і науки. Всі учасники зібрання піднесли молитви за здоровя свого Архіпастиря та якнайшвидше його одужання.

Після короткого звіту проректора з навчальної роботи архімандрита Климента Вечері слово взяв проректор з науково-богословської роботи доцент Володимир Бурега. Він навів цікаві факти з життя преподобного Нестора, який прославився не лише духовними подвигами, а й високою освіченістю.

На свято завітали представники духовних навчальних закладів України та з-за кордону.

В Актовий день найкращі студенти отримали грамоти, у яких засвідчено присвоєння їм іменних стипендій. А викладачі, котрі цього року відзначили свої ювілеї, були удостоєні церковних нагород.

Завершився урочистий акт виступом хору Київських духовних шкіл.

Поделиться: