Перебування мощей св. Димитрія Солунського у Києво-Печерській Лаврі

 

7 листопада, напередодні вшанування пам’яті великомученика Димитрія Солунського, у Києво-Печерську Лавру доставили чесну десницю святого. Упродовж місяця, що святиня пробуде в Україні, їй зможуть вклонитися віряни різних єпархій.

У день прибуття святині на Соборній площі у Лаврі відправили молебень перед мощами великомученика.  Після чого до присутніх звернувся керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан.

Далі слово взяв митрополит Верейський, Наусський і Комбанійський Пантелеймон, який очолив делегацію Елладської Православної Церкви, що супроводжувала святиню в Україну.

Святий Димитрій походив із  родини римського ставленика у македонському місті Солунь. У той час, коли більшість жителів міста, як і загалом Римської імперії ІІІ століття, були язичниками, батьки Димитрія таємно сповідували християнську віру.

Після смерті батька - Димитрія призначили на його місце. Молодий правитель Солунського краю відкрито сповідував християнство. Довідавшись про це, імператор Максиміліан наказав позбавити його високої посади та ув’язнити. Згодом Димитрій Солунський прийняв мученицьку смерть від рук язичників.

Мощі великомученика постійно зберігаються у грецькому місті Салоніки в базиліці на місці загибелі великомученика. Вони з давніх-давен шанувалися як мироточиві.

«Великого поборника отримав увесь світ у тобі, що ворогів перемагаєш» -сказано у тропарі на прославу святого. Тож недаремно пам'ять великомученика Димитрія на Русі віддавна пов’язували з ратним подвигом. На іконах святого зображають у воїнських латах, зі списом та мечем у руках.

День пам’яті Димитрія Солунського святкується 8-го листопада за новим стилем. Православна Церква відзначає його як одне з великих свят. 

Мощі святого великомученика перебуватимуть в Україні з 7 листопада по 7 грудня.

Поделиться: