Оновлена вистава «Квіти для Єлизавети» на галереї "Соборна"

 

Вистава, що змінює життя та перевертає світ з голови на ноги. Так кажуть глядачі про постановку «Квіти для Єлизавети». Життя, любов та подвиг святої великомучениці княгині Єлизавети Федорівни Романової знову намагалися прожити на сцені артисти Нового театру на Печерську. У галереї «Соборна» глядачі побачили оновлену виставу.

Вона чекала цього півжиття. Актриса Театру юного глядача Ліна Будник після 40 років творчої перерви знову на сцені. Новий персонаж вистави «Квіти для Єлизавети» - остання монахиня Марфо-Маріїнської обителі у Москві. Вона роками мріяла про служіння в Обителі Милосердя, засновницею і першою настоятелькою якої була велика княгиня Єлизавета Федорівна.

Вистава «Квіти для Єлизавети» - особлива. Спроба наблизитися, згадати, осягнути життя великої святої та вшанувати її подвиг вимагає не стільки акторської майстерності та професіоналізму, скільки глибокої внутрішньої роботи. Без власного духовного досвіду ці листи, спогади, сторінки земного життя святої неможливо зіграти - розповідає виконавиця ролі великої княгині Єлизавети Світлана Осипенко.

Напередодні дня народження великої княгині трупа отримала подарунок – ікону з часточкою святих мощей великомучениці Єлизавети Федорівни. Така підтримка та заступництво дуже потрібні усім, хто працює над виставою. Мета режисера Олени Лозович - розповісти про святу людину та про Господа так, щоб почули і ті люди, які поки далекі від православної віри. І здається, у неї виходить. Зал щоразу в кінці вистави ледь стримує сльози.

Велика княгиня Єлизавета знайшла у собі сили прийти до вбивці свого чоловіка, аби він мав надію на спасіння та покаявся перед  Господом. Цього року Єлизавета Федорівна знову прийшла у тюрму. Виставу «Квіти для Єлизавети» показали ув’язненим. 

«Хто на Господа надію покладає, обновиться в силі, підніме крила, мов орел, полине і не втомиться, піде і буде бадьорим…» - ці слова із Книги пророка Ісаї свята великомучениця Єлизавета просила щодень промовляти, аби ставало легше на душі. Це її заповіт усім нам: не зупинятися у трудах та завжди уповати на Бога.

Поделиться: