Святковий марафон в Одесі. Вшанування Іверської ікони

 

Чоловічий монастир в Одесі на честь Іверської ікони Божої Матері відкрили 13 років тому. 26 жовтня, якраз у день вшанування ікони, тут було освячено храмовий престол. Хоча молитовну лампаду тодішня  братія - четверо монахів - запалила раніше, перед святом Пасхи.

За час, що минув, багато чого змінилося у житті обителі, та незмінною є традиція широко відзначати престольне свято монастиря.

Уже вкотре до престольного свята в Іверську чоловічу обитель привозять святині з інших монастирів. Цього року це була чудотворна ікона із Ніжинського Свято-Введенського жіночого монастиря.

Доброю традицією тут стали і святкові виставки. Роботи молодих одеських художників експонувалися у храмовому приміщенні. Пейзаж зігрітого сонцем рідного краю, старовинний дивом уцілілий храм, лики святих - у кожному творі відчувається душевне тепло майстра й глибока віра.

Важко уявити, що серед авторів цих картин є дівчина-каліка, котра малює не маючи рук.

Як і завжди, кульмінацією престольного свята монастиря стала урочиста Божественна літургія. Очолив її митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел. Богослужіння зібрало багатьох священнослужителів, у тому числі і з закордонних православних єпархій.

Після літургії духовенство й віряни пройшли хресним ходом до монастирської каплиці, де зберігається чудотворний список Іверської ікони Божої Матері, створений на Афоні і доставлений в обитель у двохтисячному році. Перед шанованою іконою відслужили подячний молебень.

Гарним завершенням свята став концерт, влаштований в Одеському будинку літераторів. Шанувальники хорового співу змогли достойно оцінити духовні музичні твори у виконанні ченців Свято-Іверського чоловічого монастиря.

Поделиться: