Як знайти роботу? Досвід молитви біля мощей святих

 

Згідно з даними служби статистики, в Україні налічується майже півмільйона. Шукачі роботи штурмують сайти вакансій, розсилають резюме, звертаються по допомогу до знайомих. Також працевлаштуванню сприяє молитва. Далеко не всі знають, що у Києво-Печерській Лаврі зберігаються мощі преподобного Авраамія Трудолюбивого.

Відомостей про його життя – обмаль. Історики припускають, що жив він у дванадцятому-тринадцятому столітті. Мощі преподобного Авраамія зберігаються у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври. Кажуть, що весь час, вільний від молитви, він працював на братію монастиря, не покладаючи рук. За це і отримав прізвисько Трудолюбивий. Саме його вважають помічником у пошуках роботи.

Протодиякон Георгій Скуратовський, провідник по печерах Києво-Печерської Лаври: «Куда идти, к кому обращаться, если тебя никто не берет? Приходят сюда, молятся, просят о работе, а потом звонит подруга или бывший одноклассник – приглашает на работу через несколько дней. Такие случаи тоже есть».

Скільком людям допоміг Авраамій – невідомо. За словами отця Георгія, віряни зрідка розповідають про особисті дива. І навіть не завжди усвідомлюють, що завдячувати треба саме преподобному Авраамію. Чи довго молитись, аби знайти роботу, – у кожного виходить по-різному. Усе залежить від стану душі. Від благоговіння, з яким молишся.

Протодиякон Георгій Скуратовський, провідник по печерах Києво-Печерської Лаври: «Эту меру знает только Бог. В каком расположении душа. И бывает человеку достаточно спуститься – для него это подвиг. Для другого бывает – он здесь находится, но сюда не ходит. А потом пришел, помолился, думает, что ему сразу все будет».

З молитвою до преподобного Авраамія та інших Печерських святих звертаються тисячі паломників з різних куточків світу. Ця жінка мандрувала до Києва аж із Краснодару. Вона не виокремлює когось із святих. Каже, молилась всім. І зауважує: сюди хочеться повертатись знову і знову.

Ірина, прочанка: «Оставили здесь кусочек своей души... Побывав тут один раз, захотелось вернуться ещё и ещё...»

Знайти раку преподобного Авраамія Трудолюбивого – нескладно. Можна записатись на екскурсію до печер, або відвідати їх самотужки. Головне – не звикати до святині.

Поделиться: