Новини

Слайд-шоу

Сонм святих Української Православної Церкви збільшився на одне ім'я. Цього тижня відбувся чин прославлення в лику святих подвижника двадцятого сторіччя священомученика Михаїла, пресвітера Зазимського.

Сучасний навчальний процес у духовних школах – це не лише заняття в аудиторіях і заліки з іспитами. Нині його неодмінною складовою є паломництва, екскурсії та освітні подорожі. Минулого тижня відбулася поїздка вихованців духовних шкіл Української Православної Церкви до Антіохійського Патріархату, а саме – до Лівану. Усі подробиці мандрівки з вуст самих паломників.

Мистецтво каліграфії від самого початку було неодмінною складовою світової релігійної спадщини, разом з іконописом або піснеспівом. Перші книги Святого Письма, пізніше богослужбові книги, монастирські літописи – усі вони стали основою для формування та виокремлення цього виду діяльності в самостійний вид мистецтва. Від часу запуску в роботу першого друкарського верстата минуло майже 6 століть, нині друкарська справа пішла далеко вперед. Проте каліграфія як ручна (не автоматизована і не комп’ютерна) діяльність існує й зараз. Дізнаймося, де.

Коли ми говоримо про цю обитель, зазвичай згадуємо її загадкову історію, захоплюємося архітектурою або ділимося духовними враженнями. Проте життя столичного Архангело-Михайлівського Звіринецького монастиря сповнене ще й соціальним і творчим служінням. Як глина водночас слугує і ужитковим, і монастирським потребам нам розповіли в місцевій гончарні.